İkizler Burcu Hakkında Herşey
Forumla.Net Forum - Biz Bir Aileyiz  

Go Back   Forumla.Net Forum - Biz Bir Aileyiz > Günlük Yaşam > İnsana Dair > Astroloji

Rating , 9,5 out of 10 based on 341 ratings
Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 31 Ocak 2011, 18:18   #1 (permalink)
* Shouldn't exist !
 
~Claire - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Üyelik tarihi: 03 Ağustos 2010
Nerden: Antalya
Mesajlar: 18.120
Tesekkür: 1.660
3.932
Tecrübe Puanı: 421
~Claire has a reputation beyond repute~Claire has a reputation beyond repute~Claire has a reputation beyond repute~Claire has a reputation beyond repute~Claire has a reputation beyond repute~Claire has a reputation beyond repute~Claire has a reputation beyond repute~Claire has a reputation beyond repute~Claire has a reputation beyond repute~Claire has a reputation beyond repute~Claire has a reputation beyond repute
~Claire - MSN üzeri Mesaj gönder
Standart İkizler Burcu Hakkında Herşey

İkizler Burcu Hakkında Herşey~~

İkizler Burcu Genel Özellikleriİkizler, Zodyak’taki üçüncü burçtur. Antik zamanlarda sizi tanrıların arabası olarak nitelendiriyorlardı; siz yaz başlangıcının en güzel haberlerini getirirsiniz.

Güneş bu burca, gıpta edilecek derecede zeka vermiştir. Size özel düşünülürse, İkizler cıva gibi yerinde duramaz.

Hava gurubunun özelliklerini taşıyan değişken ve tahmin edilemeyen, sebatsız bir karakteri vardır. Güneşin verdiği, negatif etki yaratmayan kararlı bir zeka sizi eşitlik, canlılık ve sağlam bir karaktere götürür.

Bir ikizler çocuğunu yetiştirmek aile için zordur, çünkü onu ideal bir şekilde geliştirmek için sınırsız bir özgürlük vermek gerekir. Belki bu, onun doymak bilmez isteklerini karşılayabilir. Ama yine de bunlara değer. İkizler, karşısındakini ikna etmeyi becerir ve her şeyi formüle etmeyi bilir.

İkizler kadını veya erkeğini, risk rüzgarları esen, gizemli yeniliklerin yaşanabildiği her yerde bulabilirsiniz. Beceriye dayanan hızdan zevk duyarlar. Sporu severler ve iyi bir sporcudurlar. Bu becerikli tip, özellikle kayağı, dalmayı, ata binmeyi, su kayağını ve paraşütle atlamayı, yani kısacası ani tepkilere ihtiyaç duyulan her şeyi sever. Golf onlar için fazla yavaştır, ama tenis, onları hızlı arabalar gibi çıldırtır. Özellikle pilot lisansı olanları, bu burçta doğan ve Merkür tarafından yönetilen insanlarda görürsünüz, tehlikeyle eğlenmeyi severler.

İki ya da üç şeyi bir arada yapmak İkizlere zor gelmez, tam tersine bu hayat prensipleridir. Kişilikleri ve yaşam tarzları onların tek ifadesidir, ama aynı zamanda cazibeli, liderlik yeteneğine sahip, neşeli, gayretlerini endişeli ve sorunlu olduklarında bile kaybetmeyen iyimser insanlardır.

Hareketleriniz ve konuşmalarınızda çok dürüst olduğunuz söylenemese de her durumda açık ve tarafsızsınız. Fikrinizi değiştirmeye hazırsınız. Size göre içten pazarlıklı hareketler, fikirlerinizi gerçekleştirme alanınızı daraltan, anlaşılmaz hareketlerdir. Sonuçlar, sizin için her zaman can sıkıntısıyla bağlantılıdır.

Doğal olarak genelde ilgi odağısınızdır ve yanınızda kendini çok iyi hisseden, entelektüel insanlarla dostluk kurarsınız. Fazla görüşmemeye çalıştığınız daha az ilginç ve dokunaklı insanlar, hemen alaylarınızın hedefi olabilirler. Her zaman güncel olaylardan haberdar olduğunuz için, her yerde konuşmaya katılabilir ve konuşulan konu hakkında bir otorite olduğunuzu hissettirebilirsiniz. Burada işlek zekanız sayesinde, her şeyi hemen anlama, analiz etme ve ona mührünüzü basma konusunda çok başarılısınız.
Fikrinizi bir anda değiştirip yeni bir duruma ayak uydurabilirsiniz. Burada burcunuzun sembolü olan çift karakter kendini gösterir; siz insan şeklinde bir bukalemun ve bayrağını rüzgara bırakan bir insansınız. Bunun yanı sıra, birisine beklediğini ya da istediğini vermek hoşunuza gider. Eğer insanlar masalları gerçeklere yeğliyorlarsa, istediklerini verirsiniz ve bunu çok ikna edici bir tarzda yaparsınız. Gerçek yüzünüzü kimsenin keşfetmesine izin vermezsiniz.

Keskin zekanıza ve akıllı düşüncelerinize rağmen aslında iflah olmaz bir romantik, idealist ve hayalcisinizdir. Fantezileriniz sizi en büyük spekülasyonlara bile inandırır. Bütün iyimserliğinizle hayallerinizi gerçekleştirmek için maceralara dalarsınız ve gerçeklerin sizi bile şaşırtabileceğini görürsünüz. Yüksekten uçuşlarınızın genelde düşüşle sonuçlanmaması için, keskin zeka ve yaratıcılığınızı gerçekçi plan ve faaliyetlere göre dengeleyip geliştirmeniz çok önemlidir. İkizler tükenmek bilmeyen öğrenme hırslarını, çok yönlü yetenek ve ilgilerini, zamanını, devamlı yeni bir şey öğrenme tutkusuyla israf etmeye eğilimlidir. Aklının kölesi değil efendisi olmayı öğrenmelidir.

Sanatta olduğu kadar günlük pratik işlere de yeteneklidir. Eğitiminiz sırasında bile İkizler doğanız, meraklarınızı ve sabırsızlığınızı kesin ya da belli sınırlarda tutmanızı zorlaştırır. Birçok İkizler, kendilerini en değişik bilimlerde dener. Öğrenme açlığınız, size sürekli olarak, yeniliklerin ve değişimlerin özlemini çektirebilir. Büyük planlarınızı gerçekleştirmez için, ilginizi gerçek ve doğru şeylere yöneltin, çünkü sadece o zaman gerçekten istediğiniz şeye ulaşabilirsiniz.

İkizler kolay kolay bir öğüdü, haklı bir hükmü veya iyi teklifleri kabul edemez. Büyük bir beceriyle hareketini mazur gösterir ve böylece her tartışmayı söndürür. Bu yanar döner, enerji dolu İkizlerin iç ve duygusal yaşamı acaba nasıldır? Her yalnızlığı ve acıyı hisseder mi? Tabii ki. Hatta çoğu kişiden de fazla umutsuz ve üzgün olur. Bu ruh halini alkol ve ilaçlarla yenmeye çalışır. Depresyonları da onun her ruh hali gibi hızla geçip gider. Yine de güçlü bir kişiliğe sahiptir, cesaretinin kırıldığını ve zor yendiği üzüntüsünü kimseye hissettirmez. Çift yönlü kişiliği onu tekrar çok yönlü ilgi ve isteklerinin heyecanlı dünyasına yönlendirecektir. İçinizden gelen sesi dinlemelisiniz. Doğru yolu ancak böyle bulabilirsiniz. Keskin zekanız altındaki “gizli” kalbinizi keşfetmek için güçlü bir etkiye ihtiyacınız vardır. Burada da yine, hissettiğinizin gerçek aşk mı, yoksa sadece dudak tanışıklığımı olduğunu hemen anlarsınız. Gerçek olmayan aşklara duyduğunuz tepki yüzünden duygusuz ve soğuk görünebilirsiniz. Şaşkınlıkların etkisinden hemen kurtulursunuz. Mantıklı bir durumun ispatını hemen kabullenmediğiniz ve bu durum üzerinde uzun süre durmadığınız için sizi seven insanları hayal kırıklığına uğratırsınız. Şiddetli değişiklik isteğiniz, genelde başkalarına zor durumlar yaşatır.Alıntı.
__________________
Are you really here or am I dreaming?
I can't tell dreams from truth
For it's been so long since I have seen you
I can hardly remember your face anymore

When I get really lonely and the distance causes only silence
I think of you smiling with pride in your eyes a lover that sighs


IF YOU WANT ME, SATISFY ME...
IF YOU WANT ME, SATISFY ME...Kimseye benzemiyor gibisin. Yokluğun hepsinden ağır.

Hiç birine benzemedi ayrılığın. Niye benzesin ki ? Hepsinden çok sevilmedin mi.


~Claire isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usBookmark Post in TechnoratiFurl this Post!
Alıntı ile Cevapla

sponsor
Alt 31 Ocak 2011, 18:20   #2 (permalink)
* Shouldn't exist !
 
~Claire - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Üyelik tarihi: 03 Ağustos 2010
Nerden: Antalya
Mesajlar: 18.120
Tesekkür: 1.660
3.932
Tecrübe Puanı: 421
~Claire has a reputation beyond repute~Claire has a reputation beyond repute~Claire has a reputation beyond repute~Claire has a reputation beyond repute~Claire has a reputation beyond repute~Claire has a reputation beyond repute~Claire has a reputation beyond repute~Claire has a reputation beyond repute~Claire has a reputation beyond repute~Claire has a reputation beyond repute~Claire has a reputation beyond repute
~Claire - MSN üzeri Mesaj gönder
Standart

İkizler Kadının Özellikleri
IKIZLER ERKEGI GIBI CIFT KISMETLIDIR.

Hem zihinsel, hem de fiziksel acidan surekli hareket halindedir.Yalniz kalmaktan hoslanmazlar. Karsilarindaki insani iyi analiz

edebilirler. Cok yonludurler. Meraklari hic bitmez. Paraya onem verirler.

Elestirenlerden hoslanmazlar.

Brigham Young, her erkeğe bir kaç kadın gerektiğini savunduğu zaman, gizlice hep bunun heyecan verici bir fikir olduğunu mu düşünmüştünüz? Gizliden gizliye hep Doğulu hükümdarların haremine imrenmiş miydiniz? Romantik Walter Mitty' nin hayalleriyle yetinmek zorunda değilsiniz. İkizler burcundan bir kızla evlenin, olsun bitsin.

Tabii, bir küçük sorun var. ikizler burcunda doğan bir kızla harem arasındaki fark, bu kızın açıkça cinsel zevklere pek ilgi duyma-masıdır. O' nun, kendini ihtirasa ya da herhangi başka şeye ciddi şekilde kaptıracak kadar uzun süre bir yerde durması zordur. O' nun zihni sürekli olarak orada burada dolaşır durur, ve aynı anda bir sürü yorum ve eleştiri yapar. Ancak, biraz daha derine bakın. Bir ikizler kadınım oluşturan birkaç kadın arasında bir yere gizlenmiş olan romantik biri vardır- zihinsel, ruhsal ve fiziksel zevklerini tam bir uyum içinde uyarabilirseniz, yoğun bir cinsel ihtirasa sahip olacak biri... ikizler kişiliği içinde bulunan çeşitli kadınların size verdiği mutluluğu bozmadan, O' nun bu yönünü nasıl geliştireceğiniz konusu sorun yaratabilir. Bir ikizler kızının birkaç kadına bedel olduğunu söyleyebilirim. Ancak, bunları sınıflandırmak için gerekli olan yüksek matematik ile uğraşıp uğraşmamak sizin bileceğiniz iş. Her bireysel olay birbirinden farklıdır.

Bu kadının yaşı, O' ndan ne bekleyebileceğiniz konusunda önemli bir ipucudur, çünkü, olgunluğa erişinceye kadar, gönül ilişkileri O' nün için oyundan başka birşey değildir, inanılmaz derecede maymun iştahlı ve ne yapacağı belli olmayan biri olabilir. Önceleri sizin gülümseyişiniz, sesiniz ve hattâ yürüyüş biçiminizle kendinden geçebilir. Sonra bu kendinden geçiş tersine döner ve çoraplarınızdan saçınızın biçimine kadar herşeyinizi öylesine zekice ve keskin bir alaycılıkla eleştirir ki, aldığınız yaralar için tentürdiyot gerekebilir. Şimdi, bu sizin bir ikizler kadınına talip olmanıza engel olmasın. Unutmayın bir yerine en az iki kadın alıyorsunuz; bu da pek kolayca vazgeçilecek bir alışveriş olmasa gerek.

Merküri kadınları göründükleri kadar kalpsiz değillerdir. Sahip oldukları çok hareketli düş gücüyle pek çok hayal kurarlar. Romans, bunları ifade ettikleri en kolay yoldur, ikizlerin başka kadınlardan en az iki kat daha fazla anlatacak şeyleri vardır. Bir ikizler erkeği yapımcı, şarkıcı, avukat, aktör, satıcı ve aynı zamanda birkaç yönetim kurulunun başkam olabilir- ve kendisini sonsuza kadar çeşitli şekillerde ifade edebilir. Ama bir kadın bu kadar olanaklara sahip değildir, olursa da biraz kaprisli sayılır. Kim demiş Merküri kızları meslek sahibi olmazlar diye . Olurlar. Hem de hemen hemen hepsi. Ama bugünkü toplumsal koşullar altında bir meslek, ikizler kızına onbinlerce teorisini denemesi ve duygusal jimnastiklerini yapması için romantik bir ilişki kadar çok olanak vermez.

ikizler kızının sizin öfkenize değil şefkatinize ihtiyacı vardır. O' nün kendisini bir kişiye vakfetmesi gerçekten çok zordur. Bir erkeğin zihinsel yeteneklerine ve zekâsına hayran olurken, öte yandan O' nün edebiyat ve fen' e antipati duymasına, müzik ve şiire ilgisiz kalmasına dikkat eder. Yeterince yaratıcı olan, baleden ve edebiyat dünyasından hoşlanan bir erkek O' nün çift kişiliğini yeniden canlandırır. Tam bir müzeyi gezerlerken, İkizler kızının öbür tarafı o erkeğin hayatını kazanacak kadar becerikli olup olmadığını merak etmeye başlar. Sanırım siz de Haziran' da doğanların içinde bulundukları çelişkilere karşı daha büyük sempati ve anlayış duymaya başlamışınızdır.

O' nün hakkını yemeyin. Kendi karmaşık karakterinin yarattığı şaşkınlığı size yük etmeden, genellikle kendisine saklamayı bilir. Hayat dolu ve neşeli bir arkadaştır. Çoğunlukla (keyfi yerinde olduğu zaman) canlı kişiliğiyle pırıl pırıl parlar, zekîce imaları ve esprileriyle sizi eğlendirir ve dünyadaki hemen hemen bütün konularda akıllıca konuşur. Romantik bir ilişkinin gerektirdiği tüm duygusal davranışlardan hoşlanır ve sizi fethetmekte güçlük çekmez. Tanıdığınız başka hiçbir kadın sizi daha renkli bir şekilde severek ve böylesine etkileyici bir çekicilikle mutlu edemez. Çok kadınca bir havayla kirpiklerini -titretmeyi bilir, ama sıra hayatını kazanmaya gelince de hiçbir zaman çaresiz biri değildir. Tuzağına düşen zavallı erkeğin aklını başından ve banka defterinden alacak kadar kusursuz bir şekilde hafif parti kızı rolü oynayabilir. Ancak kolaylıkla halim selim ve bacasına tutkun bir eş kişiliğine dönebildiği gibi, büyük filozofları inceleyen ve politika ve şiir konularını zekice konuşan ciddi bir entellektüele; sonra birdenbire korkulan, gözyaşları ve sinir küpü davranışlarıyla çiğ bir kadın kişiliğine dönebilir. O, hiç kuşkusuz donuk boş veya monoton bir kadın değildir.

Bunun bir abartma olduğunu düşünüyorsanız, Marilyn Monroe' yu anımsayın. Cari Sandburg' dan kuaförüne kadar, tanıdığı her erkek, O' nü iyi tanıdığını sanan bir başka erkekten tamamiyle farklı bir kişilik olarak görürdü. Marilyn1 in, baştan çıkarıcı aşk ilahesine benzediği bir fotoğrafını, kalın çerçeveli gözlükleri ve makyajsız yüzüyle, rus yazarları konusunda konferans verecek birine benzediği bir başka fotoğrafının yanına koyun, sonra bunlara üçüncü ve dördüncü fotoğrafları ekleyin; birinde önünde mutfak önlüğüyle, atletik yeteneklerine ve sıcak, insancıl karakterine hayran olduğu kocası için peynirli sufle yapmayı öğrenirken görülsün - öbüründe, entellektüel yönlerine ve edebi yeteneğine çok derin bir saygı ve hayranlık duyduğu bir başka kocasının yanında akıllı uslu yürüyor olsun. Bunlara iki foto daha ilave edin. Bunların birinde, üçüncü bebeğini de kaybettikten sonra, kederle, özlemle dolu yüzü gözyaşlarıyla ıslanan bir kadın, öbüründe, bikinisi içinde Riviera' da yakışıklı bir Fransız film yıldızıyla gülüşen biri olsun. Bunlar, özellikle poz vererek çekileri resimler değildir. Bırakın reklam amacı gütmeyi, resimler çekilirken bu kadın dönüp bakmamıştır bile... Bu, ikizler kadınının yapısında bulunan bütün başka kadınların fotoğraf makinesiyle tespit edilişinin en güzel örneğidir, ikizler kadını çok çeşitli kişiliklerini, büyük çoğunlukla, başkalarına göstermek istediği kişiliğin arkasına gizler.

Merküri kızı" gerçekten âşık" olmak ister, ama bu O* nün gözünü korkutur, cesaret edemez. Anne olmayı da çok ister, ama çoğunlukla bu da O' nün gözünü korkutur. Karşılaştığı her erkekte başka bir güzellik bulur; ama O, mutlu olmak için aradığı tüm güzellikleri kendinde toplayan erkeği bulmaya çalışır.

ikizler kızında harika bir arkadaşlık bulacaksınız. Merküri kızı denizin dibine dalmaktan sürat yarışlarına- bisiklete binmekten bedminton oynamaya kadar her türlü merakınızda size arkadaşlık edecektir, ö, bütün sporlara ilgi gösterdiği ve kırbaç gibi keskin bir zekâya sahip olduğu halde, bir pudra ponponu kadar yumuşak ve kadınca görünmeyi de bilir. Yeni bir konu merakını uyandırdığı zaman, ikizler1 in keskin zekâsı açıkça kendini gösterir. O' nün Merküri zekâsı, sizin yaratıcı fikirlerinizin en zor anlaşılan yanlanın görmesini sağlayacak, ve O' da herhalde bu fikirleri geliştirmek üzere kendi düşündüğü bazı projeleri öne sürecektir. O' ndan kararlılık, değişmezlik beklemediğiniz sürece tümüyle büyüleyici bir arkadaş olacaktır.

Yalnız, hakça sizi uyarmak gerekir ki; bu kız size âşık olduğuna içtenlikle inanırken, aynı zamanda başka erkekleri de çekici bulabilir. Her zaman sizin yanınızda ya da yakınınızda olmazsa, herhangi bir başka burçta doğan kadından çok daha çabuk unutabilir. Değişikliği kabul etmek, hattâ onu aramak ikizlerin doğal yapısı gereğidir. Sürekli hareket halinde olma tutkusunu kontrol altına almayı; sabırlı ve tutarlı olmayı öğreninceye kadar, ikizler kadını kendi yaşamım da sizinkini de karmakarışık edebilir, ikizler burcunda doğan kadınlara âşık olan erkekler şükretsinler ki; bu kadınların çoğu çok geç olmadan, kendi yaratılışlarının daha anlayışlı yanında karar kılarak akıllarını başlarına toplamayı başarırlar.

Bir kez ikizler kızına evlenme teklif ettikten ve O da bunu kabul ettikten sonra, bir tek kadınla evlilik hayatı yaşamaya mahkum olan başka erkeklere acıyabilirsiniz, ikizlerinizle evlenince birkaç eşiniz birden olacak demektir.

Bir numaralı eşiniz O' ndan istediğiniz herşeye uymayı başaracaktır. Sadakat istiyorsanız, O' nün gerçek aşkını kazanacak kadar ilginç olmanız koşuluyla, size sadık da kalabilir. Yani, şu zihinsel, ruhsal ve fiziksel uyumu sağlayacaksınız; fiziksel uyum, diğerlerinin karışımına kırmızı biber gibi sonradan eklenecek. Şehir dışında yeni bir iş alırsanız, bu eşiniz hiçbir zaman surat asmayacaktır. Hüneri, zevki ve renk duyusu sayesinde, becerikli ve zekî elinin hafif bir dokunuşuyla yeni evinize çok güzel bir görünüm kazandırabilir. Ayrıca, serüveni sevdiği için, geleceğinizin güvenliği ile kumar oynuyorsunuz diye dırdır etmeye kalkışmayacaktır. Yeni ufuklara açılmanın heyecanı O' nün daha çok ilgisini çeker, o' nda şaşılacak kadar iyi bir iş kafası vardır ve tüm orijinal fikirlerinizi destekleyecektir. Fazla bir gelire ihtiyacınız olduğu zaman, çalışmaktan çekinmeyeceğine güvenebilirsiniz; kazandığı parayı nasıl harcayacağını da oldukça iyi bilir. Her ne kadar uçarıymış gibi bir izlenim yaratırsa da, göründüğü kadar uçarı değildir. Tüm o parlak küçük konuşmaların altında; O, bir düşünür, hem de çok zekî bir düşünürdür.

iki numaralı eşiniz huysuz biridir. Bunu böylece bilmelisiniz. Nöbetleşe, hırçın ve küstah olduğu zamanlarda alaycı da olabilir. Aynı zamanda, zekâ yönünden size meydan okuyabilir. Ama, bir erkek, de uyarılmak, canlandırılmak ihtiyacındadır, öyle değil mi? Hodri meydan! Zekîce bir tartışmada O' nü bastırın bakalım. ( Aslında bu O' nün gizlice istediği birşeydir ya...) Bu eş yaşam koşullarıyla kolay kolay sarsılmayacaktır; kesin ön yargılan da yoktur. Bir protesto yürüyüşüne veya toplu oturmaya katılıp gece yansına kadar eve gelmeyebilir. Ot bir konuşma yapmak veya gece okulunda bir kaç fazla kredi elde etmek için dışarda olduğu sırada siz de bunlara katılırsanız ne olur yani? Hiç olmazsa, kimlerle olduğunuz, nerede olduğunuz, ne yaptığınız konusunda kuşku dolu sorularla canınızı sıkmaz. Siz de O" nü sorguya çekmeyin. Siz onurlu bir insansınız. O da öyle. Bu kadın oldukça bağımsız bir bireycidir.

Üç numaralı eşiniz, rutin ev işlerinden bıkan ve canı sıkılan bir kadın olacaktır. O, hayal kurarken, okurken ya da bir tiyatro oyunu yazarken, yataklar yapılmadan, mutfaktaki bulaşıklar yıkanmadan kalacaktır. Akşam yemeğinde size bir kulu konserve fasulye verecek, teneke kutuyu açmak zahmetine bile kapanmayacaktır. Ama O' nunla en kısacık saatlerde en tatmin edici konuşmaları yapabileceksiniz. Yaşamın sizde yarattığı düş kırıklıklarını sempatiyle karşılayacaktır. Hem duygusal hem entellektüel özlemlerinize cevap verecek, Budizm hakkında ne düşündüğünüzü merak edecek ve bir şarkı yazmaya kalkışmanız O' nü heyecanlandıracaktır. Kısacası, O oldukça iyi bir arkadaştır. Toz alması, yemek pişirmesi ve bunun gibi tüm saçmalıklarla uğraşması için başının etini yiyip durmadığınız için, size de çok büyük sevgi ve şefkat gösterecektir. Bu eşiniz çek defterinizi arada sırada karmakarışık edebilir. Ancak, aniden bir kamp yapmayı veya Las Vegas' ta birkaç gün geçirmeyi teklif ettiğiniz zaman, örneğin, bunun bütçenizi nasıl etkileyeceği, Siam kedisini kimin besleyeceği, siz yokken banyonun musluğu sızıntı yaparsa ne olacağı gibi bir takım aptalca itirazlarda bulunmadan, hevesle bavulunu hazırlayacaktır.

Dört numaralı eşiniz neşeli ve güzeryüzlü bir anne olacaktır. Çocukların kendisini sınırlamasına izin vermeyecektir; çünkü herhalde onların üstlerine fazla düşmeye fırsat bulamayacak kadar çok projenin peşinde olacaktır. Çocuklar da O' nün bağımsızlığını taklit edecek ve bunun yararım göreceklerdir. Biri çıkar da, çocukları için ne kadar zaman harcadığını sorarsa, herhalde şöyle cevap verecektir: " Bizim ailede ne kadar zaman harcandığı sorun değildir. Önemli olan ne kadar sevgi duyulduğudur." Haklıdır da. Bir gün öfkelendiği bir olayı, sonradan yumuşayarak hoş gördüğü için, çocuklar her zaman O' nün sözünü dinlemeyebilirler, ama anneleriyle yaptıkları uzun konuşmalara çocuklar bayılırlar. Annelerinin düş gücü çocuklarınkine uyar ve birbirlerinden çok hoşlanırlar. Belki hoş görülü bir annedir, ama çocukların okul durumlarıyla yakından ilgilenir ve iyi notlar almalarında ısrar eder. Giysilerini asmazlarsa gene de sınıflarım geçebilirler, ama ev ödevlerini yapmazlarsa, geçemezler.

Beş numaralı eşiniz, çok iyi bir ev sahibi; tüm o mumlar, çiçekler ve gümüşler olayının uzmanı olacaktır. Amirinizden Başbakana kadar herkesi evinize akşam yemeğine getirebilirsiniz; eşiniz o kadar nazik ve çekici olacaktır ki, konuklarınız eve gitmeyi hiç istemeyeceklerdir. O, yaşamını fazla gayret sarfetmeden yeterli şekilde düzenleyecek, moda dergisinden çıkmış gibi giyinecek, ve tiyatroyu sevecektir, O' nü sanat galerilerine ve konserlere götürebilirsiniz-her türlü sosyal faaliyette evindeymiş gibi rahat olacaktır. Herkes gıpta ile size bakacak ve böylesine tatlılıkla kolunuza asılan göz alıcı kadının kim olduğunu merak edeceklerdir. O çok romantik ve süper kadınca olacaktır. Belki doğum gününüz için size bir şiir bile yazar. O' na kadife giysiler, pahalı parfümler almak isteyeceksiniz; çünkü, O" nün o zarif hali tavrı karşısında kendinizi köy ağası gibi hissedeceksiniz. Yurt dışına bir geziden söz edecek olursanız, gözleri parlayacaktır. O, kültürlü bir kızdır.

îşte böyle... ikizler eşinizin oluşturduğu hareminizdeki bazı kızları atlamış olabilirim. Şehirdeki bütün kocalar sizi hergün değişik bir kadınla görünce hasetlerinden çatlayacaklar. Bunu nasıl başardığınızı soracak olurlarsa, yüz vermeyin. Poligami yasalara aykırıdır, biliyorsunuz. ikizler eşiniz uçakla gidebileceği hiçbir yere trenle gitmeyecektir. Konuşabileceği hiçbir yerde sessiz kalmayacaktır. Yardım edebileceği hiçbir yerde başını çevirip geçmeyecektir. Ve koşabileceği hiçbir yerde yürümeyecektir. Kafası öyle çok düşünceyle ve yüreği öyle çok umuda doludur ki, bunların hesabını tutmak için bir bilgisayara ihtiyacı vardır. Yoksa, asıl-bugünden yarına- yanısıra koşabilecek, kendisiyle birlikte hayaller kurabilecek birine mi ihtiyacı vardır? Eğer bu erkek sizseniz, yakınında olup olmadığınızı anlamak için omuzunun üstünden dönüp bakmaya cesaret edemeyecektir, içindeki derin ve anlaşılmaz bir korku, dönüp arkasına bakmasına bile engel olur. Sonunda O' nün hızına erişebildiğiniz zaman, O' nü sizin hızınıza indirin. Elini sımsıkı tutar ve hiçbir zaman bırakmazsanız, bunu başarabilirsiniz. Her ne kadar Merküri' nin Kuzey rüzgârları O' nü ters yönde etkilerse de, gizliden gizliye, bir süre dinlenmenin ne denli özlemini çektiğini bilemezsiniz. Acele edin ve O' na yetişmeye çalışın. Size ihtiyacı var.

Alıntı.
__________________
Are you really here or am I dreaming?
I can't tell dreams from truth
For it's been so long since I have seen you
I can hardly remember your face anymore

When I get really lonely and the distance causes only silence
I think of you smiling with pride in your eyes a lover that sighs


IF YOU WANT ME, SATISFY ME...
IF YOU WANT ME, SATISFY ME...Kimseye benzemiyor gibisin. Yokluğun hepsinden ağır.

Hiç birine benzemedi ayrılığın. Niye benzesin ki ? Hepsinden çok sevilmedin mi.


~Claire isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usBookmark Post in TechnoratiFurl this Post!
Alıntı ile Cevapla

Alt 31 Ocak 2011, 18:20   #3 (permalink)
* Shouldn't exist !
 
~Claire - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Üyelik tarihi: 03 Ağustos 2010
Nerden: Antalya
Mesajlar: 18.120
Tesekkür: 1.660
3.932
Tecrübe Puanı: 421
~Claire has a reputation beyond repute~Claire has a reputation beyond repute~Claire has a reputation beyond repute~Claire has a reputation beyond repute~Claire has a reputation beyond repute~Claire has a reputation beyond repute~Claire has a reputation beyond repute~Claire has a reputation beyond repute~Claire has a reputation beyond repute~Claire has a reputation beyond repute~Claire has a reputation beyond repute
~Claire - MSN üzeri Mesaj gönder
Standart

İkizler Erkeğinin ÖzellikleriGELECEGE DAIR CIDDI KARARLAR ALMAKTANSA, ICINDE BULUNDUGU ANI YASAMAYI TERCIH EDER.

Entelektuel ve cok yonludurler. Insanlarla iletisim kurmakta basarillidir.

Ev hayati onlara gore degildir. Karsisindaki kadinin cok yonlu olmassi sarttir.

Sorumluluk altina girmesi cok zorduur. Ileriye donuk kararlar almak onlara gore degildir.

Sert ve otoriter bir baba olmazlar.

Aşık olmak size hoş, sıcak bir güvenlik duygusu verir. Her zaman, birinin ne zaman kendisine ihtiyaç duysanız yanınıza koşacağını- bundan sonra hiç yalnız yürümeyeceğinizi bilmenin harikulade rahatlığını duyarsınız. Daha önce duyduğunuz tüm kuşkular erir gider. Ancak, eğer aşık olduğunuz kişi bir merküri erkeği değilse... O' nunla yaşanan bir romans, o " sıcacık güven duygusunu" yok edebilir. Aslında ikizler erkeğini Pazartesi bir somun ekmek almaya gönderir ve Perşembe' ye kadar geri dönmesini beklemezseniz, kendisine çok daha iyi intibak edersiniz. O' nün geldiğini görünceye kadar sakın kendisini aramayın- gitmek istediği zaman da paltosunun eteklerine yapışmayın.

Bir kez O' nün yerinde duramayan, ne yapacağı belli olmayan karakterini kabul etmeye hazırlandıktan sonra, ilişkinizin yürümesi için iyi bir şans kazandınız demektir. Ama, eğer şu " birinin her zaman yanınıza koşacağını bilmenin harikulade rahatlığına" kavuşmakta ısrar ederseniz, hiç şansınız yok. Bu adamın nerede olacağını kesin olarak belki de hiç bilemeyeceksiniz; ve bu da aşkınızın eriyip gitmesi kuşkularını tekrar canlandırabilir, ikizlere aşık olduğunuz zaman yalnız yürüyemeyeceğiniz doğrudur. Hiç kuşkusuz yalnız yürümeyeceksiniz. Yanınızda birlikte yürüyeceğiniz en az iki kişi olacak-ikisi de İkizler'in ta kendisi. Biliyorsunuz, O, İkizler Burcunda doğmuştur. Bu ikizler, hiçbir zaman birbirinin eşi olan ikizler değildir. O' nün çift yapısı birbirinden tamamiyle farklı iki kişilikten oluşur. Hattâ kendisiyle ilişki kurduğunuz ikizler erkeği, aslında üçüz veya dördüz de olabilir. Eğer öyle ise, kendisiyle yalnız olduğunuz zaman bile, size hatırı sayılır bir kalabalık eşlik edecek demektir.

Tipik bir ikizler, her ev sahibesinin gözdesidir. O, insanlardan hoşlanır. Ne kadar çok olursa, o kadar mutlu olur. Tatlı konuşmayan bir ikizler burcu insanı hemen hemen yok gibidir. Eşsiz bir zevki vardır, zekice esprilerle doludur ve komplimanları sıcak bir içtenliğin şaheserleridir. Genellikle, kusursuz sosyal davranışların ustası olarak, bir partinin çeşitli eğlencelerle hareketlenmesini sağlar.

Şu, çerçöp toplama oyununu bilirsiniz; hani insanlar çift çift ayrılarak, ünlü bir film yıldızının başından bir tutam saç, polis şefinin masasından bir parça sünger kâğıdı gibi saçma sapan şeyleri toplarlar da, en çok şey toplayan çift, ödül kazanır ya? işte, ikizler1 in en çok sevdiği eğlence çeşidi budur. Çünkü, bol bol oradan oraya dolaşma fırsatını elde ederek, mümkün olan en çok sayıda her çeşit insanla tanışma olanağını bulur- bunlar da O1 nün bayıldığı şeylerdir.

Eğer O' nunla ilk kez, o büyüleyici çift kişiliğini oynadığı sosyal bir faaliyette tanıştınızsa, hiç şansınız yok demektir. O' nün şimdiye kadar karşılaştığınız en heyecan verici, en ilginç, en zeki erkek olduğuna inanacaksınız. Bu gözleminizi hiç kimse tartışamaz. Herhalde öyledir. Heyecanlanmanıza ve etkilenmenize şaşmamak gerekir. Ancak, O' nün isminizi değiştirmesine izin vermeden önce, kaprisleri rüzgâr gibi değişen ve daha balayı bile bitmeden hayattaki amaçlan tümüyle değişebilecek olan bir erkekle, ne olacağı belli olmayan bir geleceğe katlanabileceğinizden emin olmanız gerekir, ikizler burcundan Walt Whitman bir vakitler şu satırları yazmıştı: " Kendimle çelişkiye mi düşüyorum?... Bende birçok kişilik var." Farkında olsun ya da olmasın, Whitman, Merküri karakterini özetliyordu.
Günün birinde sizin ikizler erkeği, omuzunda gevezelik edip duran bir maymunla ziyaretinize gelerek sirke gitmeyi önerebilir. Gelirken size çiçekler, parfüm, bir plak veya bir-iki kitap getirecektir. Kendi yazdığı bir kitabı da getirebilir. Siz O' nün neşeli davranışı karşısında mutluluktan güneş gibi ışıldar, parlak zeki şakalarına kahkahalarla güler ve o canlı, nazik.ilgili çekiciliği altında mum gibi erirken saatlerin nasıl geçtiğini anlayamazsınız. Dünyada başka hiç kimsenin yapamayacağı biçimde, yüzlerce değişik şekilde, "Seni Seviyorum, " diyecektir.

Ertesi gün telefon ederek, hiçbir anlaşılır nedene dayanmadan, randevunuzu iptal edecektir. Bu durumda aklınıza her türlü şey gelebilir. Sizi sevdiğini söylerken sadece şaka mı ediyordu? Başka birini mi görmeye gidecek? Başı dertte mi? Korkularınız doğru olabilir. Ama, yanlış da olabilir. Bir hafta sonra, alaycı imalarla dolu, sıkıntılı ve sinirli bir halde tekrar ortaya çıkar. Sabırsız, eleştirici ve huysuzdur. Ayakkabılarınızı, rujunuzu, edebi zevkinizi eleştirir, ve birlikte mutlu olup olamayacağınız konusunda ciddi kuşkulan vardır. Ya da suratsız, canı sıkkın, dalgın, mesafeli ve soğuktur. Niçin diye sormanın hiçbir yaran yoktur, akla yakın bir cevap alamazsınız.

Bu denemeden sağ salim kurtulabilirseniz, sonraki birkaç gün sizi ikizler erkeğinizle ve O' nün bilgisi ve çeşitli ilgileriyle tamamen ipnotize olmuş bir halde sanat galerisini, tiyatroyu, müzeyi, kütüphaneyi ya da operayı gezerken bulacaktır. O da olağanüstü müşfik, geleceğiniz konusunda tatlı, renkli hayaller ve düşsel umutlarla dolu olacaktır. Sonra evlenme teklif eder. Birdenbire. Şimşek gibi çabuk. Daha önceki tüm gök gürültülerini, fırtına bulutlarım ve sağanak yağmuru unutarak, fikrini değiştirmesine fırsat vermeden " evet" dersiniz- işte olanlar oldu- bir bilmeceyle nişanlandınız.

Evet, bilmece dedim. Eğer başka birşey bekliyorsanız, örneğin, Venedik' teki romantik bir kanalda süzülen bir gondol gibi hayatınız ve aşkınız da sessizce kayıp giderken, size nazikçe Joan' m Derby' sini oynayacak dengeli ve sabırlı bir erkek umuyorsanız, dönme dolap gibi hep aynı yöne gidiyorsunuz demektir. Daireler çiziyorsunuz. Pirinç çıngırağa asılmaya bakmadan, hemen inin oradan. O güzel canlı müziğin sizi baştan çıkarıp da, sürekli değişen renklerin, gölgeler ve hüzünlü grilerle karışarak güneş şansına, mutlu maviye dönüştüğü renkli dünyanın peşine düşürmesine sakın izin vermeyin. Şifa bulmaz bir romantikseniz, kusursuz bir uyum arıyorsanız, küçümsenemeyecek bir tehlike içindesiniz demektir.

Doğum haritasının geri kalan kısmı ne derse desin, îkizler erkeğiniz doğduğu anda Güneş îkizler burcundaysa, bu adam yarın, bugün olduğu gibi olmayacak, dünden de hiçbir sürekli anı taşımayacaktır. Ne şekilde olursa olsun değişecektir. Neyse ki bu değişiklikler her zaman daha iyiye doğru olabilir ve O sürekli olarak daha yüksek bir hedefe yönelebilir. Ama şans payı her zaman vardır. Eğer kumar oynamaktan hoşlanıyorsanız, pek âlâ da onikiden vurabilirsiniz ve O' nunla kafaca ve ruhsal olarak güzel bir uyum sağlayabilir, evliliğinizin altın yıldönümünü de birlikte katlayabilirsiniz. Siz de bunu bildiğinizden emin olmalısınız. Ne istediğini bilmeyen îkizler karakterinin iki ender istisnası, Başkan Kennedy ile İngiltere Kraliçesi Victoria' dır. Bununla birlikte, şunu da aklınızdan çıkarmayın ki, John Kennedy' nin her zaman, sürekli olarak değişen çeşitli ilgileri olmuştur. Kraliçe Victoria' ya gelince, ( yıldız durumlarına göre Boğa' ya çok yakındı ), ülkesinin geleneklerinde pek çok önemli, köklü değişiklikler yapmıştı. Zaten, koşulların olgunlaşmak ve belirli bir kalıba uymak zorunda bıraktığı krallar, kraliçeler ve devlet başkanlarıyla evlenmek pek az kimseye kısmet oluyor.

ikizler' in çift karakterli oluşunun en güzel örneği, bunu yakından tanıyan bir kadının itirafıdır. Merküri' nin hükmettiği erkek bir yapımcıydı; kadın da ünlü, siyah saçlı Balık aktristti. ikizler burcundan olan erkek, yatında arkadaşlarına verdiği hafta sonu partisinde eşine açıkça hakaret etmiş, kaba ve soğuk davranmıştı... Kadın çok üzgün ve şaşkındı. Sonradan şöyle söylemişti: " O' nün nesi var bilmiyorum. Herhalde benden nefret ediyor. O' na hiçbir şey yapmadım, ama hafta sonu boyunca benimle bir tek kelime bile konuşmadı. " Aaa, ama görmüyor musunuz, O' na birşey yaptı! O1 nü kendisine âşık etti. Bu aşk öylesine ciddiydi ki, âşık olduktan kısa bir süre sonra onunla evlendi. Ama, bu kadına karşı duyduğu aşkın büyüklüğünü farkeder etmez nasıl bir tepki gösterdi? Sanki kadın Lucretia Borgia imiş gibi...

Bu ünlü aktrisin geçirdiği deneyim, herhalde sizi bir ikizler erkeği ile gönül ilişkisine atılmaktan alıkoymayacak. Gene de bu olay, çaresiz bir şekilde âşık olan ve bunu kendi anlaşılmaz nedenleri yüzünden zekice gizleyen bir ikizler' in soğuk davranışlarından acı çeken bazı kızların yaralarına merhem olabilir, ikizler, kendi gerçek arzularını gizlemek, başkalarının sorularına kaçamak cevaplar vermek ve kendi niyetlerini ikili davranışlarla örtmek için bilinç altı bir zorunluluk duyarlar. Genel olarak, aklınızı karıştırmaya çalışırlar. Sonra da gerçek bir ikizler tutarsızlığı ile tam bir dönüş yaparak, içtenlikleri ve açık sözlülükleri ile nefesinizi keserler.

Eğer çok fazla yaklaşmazsanız, bir ikizler erkeğini sevmek kolay ve eğlencelidir. O' nün yalnız kendisine ait olan ve başka hiçbir insanoğluyla, hattâ sizinle bile asla paylaşmayacağı bir iç yapısı vardır. Davranışlarınızı serin ve hafif tutun; çok ihtiraslı, ya da dramatik davranmayın. O' nü bıktırmayın, O' na her zaman heyecan verin. O zaman ikizlerle aranızdaki gönül ilişkisi çok özel bir gönül ilişkisi olabilir. O' nün değişkenliğine karşı çıkmayın. Siz de O' nunla birlikte değişin. O' mm kadar tetik olun ve yaşamla ilgilenin. Aksi halde, aşkınız, sıradan bir ilişki olmaktan Öteye geçemez. O» herşeyin üstünde, bir kafa arkadaşı aramaktadır. Kendi zekâ düzeyinde, hatta zaman zaman daha üstün birini istemektedir; çünkü O bir egoist değildir. O bir realisttir ve herşeyini zekâ yansında kazanmaktadır. Hayatta en son istediği şey paspas gibi kişiliksiz bir köleyle veya ahmak bir fareyle evlenmektir. Bırakın, kadınca görünüşünüzün yanısıra parlak zekânız da ortaya çıksın. Bu, bazı erkekleri korkutabilir, ama ikizler' i korkutmayacaktır. Aksine, bu O1 nü doğru yöne- size yöneltecektir.

ikizler, eski arkadaşlarını yenileri için başından savmak eğilimindedir, ama bunu kalpsiz olduğu için yapmaz. Kendi kişilikleri öylesine acımasızca değişir ve gelişir ki, zamanına göre kendileriyle aynı ilgilere sahip olan kişileri aramaları doğaldır, ikizler, şapkasını nereye asarsa, orası evidir. Eski anılara, yerlere, insanlara ve şeylere derin ve sürekli bir bağlılık duymaz. Uzun bir yalnızlık döneminde acı gözyaşları dökebilir; ama, bu gözyaşları geçmişe duyduğu büyük özlemden değil, kendi yalnızlığı için akar. O, topluluğu sever ve uzun süre yalnız kalmaktan nefret eder, hattâ korkar. Eğer O' na her zaman yanında olacak, ama O' na dayanmayacağı gibi O' nün da kendisine dayanmasını istemeyecek bir eş olacağınız mesajını iletirseniz, o zaman belki uzun süreli kontrat imzalamayı düşünebilir. Ama, şu sakıncaları aklınızdan çıkarmayın: Bir çok ikizler birden fazla kez evlenirler; ancak bu birden fazla evlenme, olgunluk çağını beklemeden çok genç yaşta evlenirlerse, olabilir. Her ikizler1 in iki eşi yoktur, ama hemen hemen başka her şeyleri iki tane olur- belki iki araba, iki daire, iki üniversite derecesi, iki iş, iki amaç, iki evcil hayvan, iki traş bıçağı, iki hobi, iki büyük iş hedefi, ikiye katlanmaktan hoşlanır.

ikizler burcundan yakın arkadaşım, TV Bugün programındaki NBC muhabiri Frank Blair, yıllık iznini bile yılın iki ayrı zamanında alır. Hobileri mi? Kendi özel uçağının pilotluğunu, kendi teknesinin kaptanlığını yapar ve golf oynar. ( Pek emin değilim ama, Frank şu üçüz ikizler' den biri olabilir.) iki müzik aleti çalar, birçok çocuğu, NBC deki odasının duvarında birçok ödülleri ve nişanlan, birçok arkadaşı, televizyonda iki görevi, masasının gözünde iki elektrikli traş makinesi, ve her altı ayda bir değişen en az bir düzine amacı ve planı vardır. Yalnız bir eşi var. ( Yükselen burcu Yengeç veya Boğa olmalı.) Şuna da dikkat edin ki, tipik bir ikizler mesleğindedir- Televizyon yayıncılığı. Merküri, haberleşmeyi ve haberciliği yönetir. Kuşkusuz ikizler burcunun çekiciliğine ve el hünerine de sahiptir. Frank çoğunlukla, bir bardağa domates suyu doldurur, sekreterine dikte eder, eşine telefon eder, traş olur ve evrak çantasını hazırlar nasıl oluyorsa, bunların hepsini aynı zamanda yapar, ikizler el çabukluğunda uzmandır.

Malî konularda, ikilik gene ortaya çıkar. Bir Merküri erkeği önce son derece cömert, sonra da birdenbire cimri olabilir. Eğer O nun ikiz davranışlarının ortalamasını alacak olursanız, cömertlik ağır basar. ikizler para veya bilgi biriktirmek hevesinde değillerdir. Her ikisini de emer, değerlendirir ve daha iyi bir şekilde geri verirler. O, hızlı çalışan, parlak zekâsının verimliliği sayesinde, yeni, orijinal fikirler üretip bunları başkalarının hizmetine sunan bir iletişimcidir.

Size sadık kalacak mı? Kendi anlayışına göre; evet, kalacak. Merküri söz konusu olunca, bu soruya verilecek bin türlü cevap vardır. O, konuşmayı ve insan içine karışmayı sever. Sonra O, kadınların gözünde, acaip şekilde çekici bir adamdır, o yüzden zaman zaman fısıltılar, kuşkular olabilir. Ancak şuna güvenebilirsiniz: Eğer sizin O' na güveniniz varsa, İkizler'in ruhuna kök salmış olan adalet duygusu, O' nün davranışlarında dürüstlükten ayrılmasına izin vermeyecektir. Burada gerçek bir sadakat ve gerçek bir güvenden söz ediyorum. Gizliden gizliye kuşku duyulan cinsinden değil. O, gizlice kuşku duyduğunuzu her zaman hissedebilir. Merküri kafaları çoğunlukla, gizli düşüncelerinizi sanki radyo yayım yapıyormuşunuz gibi algılar. Bununla birlikte, ikizler burcundan bir kocanın evli olduğu için bütün kadınlara soğuk davranmasını beklemek hiç de iyi bir fikir değildir. Kadınlar oyunun bir parçasıdır ve ikizler o oyunu oynamak zorundadır. Onlar ortalıkta oldukça, O da onlarla konuşacak- hattâ belki gülüşecek ve iç ki bile içecektir. Merküri için karşısındakinin cinsiyetine bakmadan, insanlarla iletişim kurmak doğal bir olaydır. Bu, onlarla romantik bir ilişki kurmak zorunda olduğu anlamına gelmez.

ikizler1 in pek çoğunun herkesle dostluklar kurduğu doğrudur; gene de, ne duymuş olursanız olun, her zaman mutlaka bir nedeni vardır. Hangi alanda olursa olsun, güvenilmemek ve yanlış anlaşılmak bir Merküri erkeğini son derece üzer. Bu O1 nü düş kırıldığına uğratır ve mutsuz eder. Böyle mutsuz bir ikizler erkeği de, karmakarışık olan duygularından kurtulmak için, oraya buraya kaçabilir. Kafaca izole edildiğini hissetmekten kurtulup, hiç kimseye birşey kanıtlamak zorunda olmadığını anladıktan sonra, gereksiz deneyimler ve kaçışlar yapmak zorunluğunu duymaktan da kurtulacaktır, ikizler erkeğiyle kafaca kusursuz bir uyum içinde olan bir kadının, hiçbir zaman ruhsal ve fiziksel bir sadakatsizlikten korkmasına gerek yoktur. Bu erkekler için bu o kadar doğrudur ki, sanki kesilip biçilmiş kesin bir kuraldır. Ama mantıksız bir şekilde hareketlerinin kısıtlanmasına da izin vermez, ikizlere birisi gülümsediği zaman, isterse o bir çocuk, büyük, erkek ya da kadın olsun, O1 nün bu gülümseyişine cevap vermemesini beklemek, güneşin ışık saçmamasını beklemektir. O' nün neşeli, arkadaş canlısı yapısı sürekli olarak arkadaşlık arar. Arkadaşça davrandığı kişi banliyö trenindeki kondoktör de olabilir, köşe başındaki sandviççide çalışan garson kız da... O1 nün boğazını sıkmaya çalışmayın. Birisi ikizler erkeğinin ruhunu hapsetmeye kalkışırsa, O, rüzgâr kadar anlaşılmaz ve ne yapacağı belli olmayan biri olabilir.

Çocukların yetişmesiyle yakından ilgilenecek, ama sert bir disiplinci olmayacaktır. Daha ana okuluna bile başlamadan, çocuklarına pek çok şey öğretecektir. Çocuklar babalarıyla sırdaş olmaktan çok hoşlanacaklardır; çünkü onların sırlarım öğrendiği zaman şok geçirmeyecek ve yargılarında katı olmayacaktır. O, karşısındakini baskı altına almadan nasıl seveceğini bilir, ikizler erkeğiyle çocuklar arasında genellikle çok yakın bir ilişki vardır; belki size çelişkili gelebilir ama, bu ilişki biraz gevşektir. Çocuklarına karşı sevgiyle dolu, heyecan verici ve neşeli bir baba olmakla birlikte, kendisi de rutinden pek hoşlanmadığı için, onların rutinlere uymasında ısrar etmeyebilir. Aynı zamanda, birgün eleştirdiği davranışlarım ertesi gün beğenebilir; bu da çocukların aklını karıştırabilir. Onlara iyi bir konferans çekmekte hiç de güçlük çekmediği halde, tokatlama ve gerçekten ciddi bir disiplin kurma işi, sizin payınıza düşer, ikizler burcundan babalar, çocuklarını şımartma eğilimindedir.

ikizler erkeğinin muhayyelesi O' nu yanıltabilir ve arada sırada tutamayacağı bir söz vermesine neden olabilir. O' na sözünde durmanın önemini anlatmak zorunda kalacaksınız. Tüm iyi niyetlerine karşın, düşünmeden aceleyle verdiği sözlerin bazılarım tutmayabilir. Eğer çocuklar O' nü herhangi bir şekilde bağlamazsa, ya da çeşitli faaliyetlerine engel olmazlarsa, onları pek çok sevecektir. Size bir uyan: ikizler baba çocuklarını fiziksel olarak cezalandırmaz ama, birdenbire batıcı, iğneleyici, alaycı konuşma huyu onların küçük kalplerinde derin yaralar açabilir veya ömür boyu unutulmayacak bir güceniklik yaratabilir. Aynı zamanda, doğal ikizler soğukluğunu kapatmak için bilinçli bir gayret sarfetmedikçe, çocuklar öpme, kucaklama gibi sevgi gösterilerinden de yoksun kalabilirler. Öte yandan büyüklere göstermedikleri sevgiyi çocuklarına bol bol gösteren ikizler anne-babalar da tanıyorum. Çocukların ikizler burcundan olan babalarını gereksiz şekilde eve bağlamamalarına dikkat edin. Siz bir yere giderken, kocanız açıkça istemedikçe, O' nün evde kalıp çocuklara bakmasını istemeyin. O zaman, ister tek çocuğu olsun, isterse düzineyle, babalığı severek benimseyecektir.

ikizler burcundan bir kocayla hiçbir zaman üzüntü çekmeyeceğiniz bir konu da, kıskançlıktır. Çünkü ikizler' in aşın sahip çıkma huylan yoktur. Arada sırada kuşku kulağına birşeyler fısıldasa da, O bunlara kulak asmaz ( doğum haritasında ters yıldız etkileri yoksa ). Herkesin bir dereceye kadar kıskanç olması doğaldır, kuşkusuz; ancak bu duygu ikizler' de aşın değildir. Bu adam için aşk, sadece fiziksel bir ilişki değildir. Çok hassas olan duyu organlarıyla herkesten daha çok işitir, daha çok görür ve daha çok hisseder. Merküri O' nun en hafif etkileri canlı olarak algılamasına yardım eder. O' nün aşkı öyle havalı, uçan cinsten bir aşktır ki, başka burçlardaki erkekçe ihtirastan yoksunmuş gibi görünür. Ancak, sizi saçlarınızdan yakalayarak ormana sürükleyecek vahşi bir mağara adamı aramıyorsanız, ikizler erkeği yeterli bir aşık olmanın da ötesinde, size çok şey verecektir. Duygularını romantik, hayal dolu sözlerle anlatacak ve kalbinizin açlığını kendi idealizminin alışılmamış güzelliğiyle dolduracaktır.

Şunu unutmayın ki, Merküri' nin tipik duygusal soğukluğu, eğer O' nunla aynı müziği işitiyorsanız ve aynı düşleri görüyorsanız, büyük ölçüde ısınacaktır.O' nda fiziksel ihtirasın yoğunluk kazanması için, aklıyla ruhunun tam bir uyum içinde birleşmesi gerekir. Bu her zaman olacak bir şey değilmiş gibi görünebilir, ama O' nün kalbine giden tek gerçek yoldur.

"Eğer" sözüne alışmak zorundasınız. O, " Eğer seni sevseydim, şöyle yapabilirdik..." " Eğer seni sevseydim, şöyle olabilirdi..." diyecek ve bazen cümleyi asla tamamlamayacaktır. O' nü bütün kalbinizle dinlemek ve cümleyi O' nün yerine siz tamamlamak zorundasınız. "Eğer" sözünü çıkarıp atın. O, bu sözü yalnızca bir siper veya güvenlik önlemi olarak kullanmaktadır. Sert, eleştirici dırdırlar ve bitmez tükenmez duygusal sahneler, ikizlerin hassas aşkını hiç kuşkusuz köreltecektir. Bir parça cıvayı elinizde sıkıştırmaya çalışın. Ne olur? Hemen dağılır ve sımsıkı sıktığınız parmaklarınızın arasından kaçışan yüzlerce parlak gümüş topa dönüşür. Bir ikizler erkeği, kendisini çok iyi tanıdığını sanan eşini terketmeden önce, boşandıktan sonra karısının O' nün kağıtları arasında bulduğu şu dizeleri yazmıştı:
" Düşüme girdin
Ve dalgınlığımın yumuşak halısı üzerinde A ltları çivili çizmelerle yürüdün..."
ikizlerin her zaman aynı anda iki aşkı olduğunu sık sık bir yerlerde okumuş, ya da duymuşunuzdur. O' nün çift karakteri konusunda sık sık tekrarlanan bu yanıltıcı söz, aslı olmayan üzüntülere yol açabilir. Bu tarifi ben değiştirebilir miyim? ikizler' in iki aşka ihtiyacı vardır. Bunun mutlaka iki kadın olması gerekmez. Bu bir bilmecedir. Eğer O' nü gerçekten tanıyorsanız, bilmecenin cevabını da bileceksiniz.

Alıntı.
__________________
Are you really here or am I dreaming?
I can't tell dreams from truth
For it's been so long since I have seen you
I can hardly remember your face anymore

When I get really lonely and the distance causes only silence
I think of you smiling with pride in your eyes a lover that sighs


IF YOU WANT ME, SATISFY ME...
IF YOU WANT ME, SATISFY ME...Kimseye benzemiyor gibisin. Yokluğun hepsinden ağır.

Hiç birine benzemedi ayrılığın. Niye benzesin ki ? Hepsinden çok sevilmedin mi.


~Claire isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usBookmark Post in TechnoratiFurl this Post!
Alıntı ile Cevapla

Alt 31 Ocak 2011, 18:21   #4 (permalink)
* Shouldn't exist !
 
~Claire - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Üyelik tarihi: 03 Ağustos 2010
Nerden: Antalya
Mesajlar: 18.120
Tesekkür: 1.660
3.932
Tecrübe Puanı: 421
~Claire has a reputation beyond repute~Claire has a reputation beyond repute~Claire has a reputation beyond repute~Claire has a reputation beyond repute~Claire has a reputation beyond repute~Claire has a reputation beyond repute~Claire has a reputation beyond repute~Claire has a reputation beyond repute~Claire has a reputation beyond repute~Claire has a reputation beyond repute~Claire has a reputation beyond repute
~Claire - MSN üzeri Mesaj gönder
Standart

İkizler Burcunun Aşk Hayatıİkizler'in çift karakterli olduğunu her zaman akılda tutmak gerekir. İkizler'in bir yanı aşka ve güvenliğe ihtiyaç duyarken, diğer tarafı da kuvvetli bir şekilde yeniliğe ve değişikliğe ihtiyaç hisseder. İkizler ile bir ilişki yürütebilmek için, O'nun duygusal, mental ve cinsel ihtiyaçlarını tam anlamıyla tatmin etmek gerekir.

Gülmeyi, eğlenmeyi, yolculuk yapmayı ve yeni şeyleri deneyimlemeyi çok sever. Pek çok şey hakkında bilgi sahibi olmasına rağmen, yeni konular hakkında bilgi edinmek ilgisini her zaman çeker. Bir İkizler'in dikkatini çekmek için, her hangi bir konuda derin bir tartışmaya girmek akılcı bir yöntem olabilir. İkizler dürüstlüğe ve samimiyete çok değer verirler. Dolayısıyla, karşısındaki kişi aynı görüşte olmasa bile, kendi gerçek fikirlerini söyleyen kişileri beğenir ve takdir eder.

Ayrıca tek bir konuya bağlanmamak, enteresan yeni konular bulmak da, İkizler'in beğenisini kazanmakta faydalı bir yöntem olarak kullanılabilir. Son derece sosyal ve enerjik olan İkizler, zaman zaman sert bir dil kullanmaktan da çekinmez. İkizler kelimeleri silah gibi kullandığı için, aşırı duygusal insanlarla anlaşmakta zaman zaman problemler yaşayabilir. İkizler'in aşkta kıskanç ama, belli etmekten hiç hoşlanmayan bir yapısı vardır.

Şüphelendirecek ya da kıskandıracak yöntemler kullanmak asla doğru olmaz. Eğer İkizler, karşısındakini tatmin edici ve sadık bir eş olarak görürse, kendisi de aynı şekilde cevap verebilmek için elinden geleni yapacaktır.

Alıntı.
__________________
Are you really here or am I dreaming?
I can't tell dreams from truth
For it's been so long since I have seen you
I can hardly remember your face anymore

When I get really lonely and the distance causes only silence
I think of you smiling with pride in your eyes a lover that sighs


IF YOU WANT ME, SATISFY ME...
IF YOU WANT ME, SATISFY ME...Kimseye benzemiyor gibisin. Yokluğun hepsinden ağır.

Hiç birine benzemedi ayrılığın. Niye benzesin ki ? Hepsinden çok sevilmedin mi.


~Claire isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usBookmark Post in TechnoratiFurl this Post!
Alıntı ile Cevapla

Alt 31 Ocak 2011, 18:22   #5 (permalink)
* Shouldn't exist !
 
~Claire - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Üyelik tarihi: 03 Ağustos 2010
Nerden: Antalya
Mesajlar: 18.120
Tesekkür: 1.660
3.932
Tecrübe Puanı: 421
~Claire has a reputation beyond repute~Claire has a reputation beyond repute~Claire has a reputation beyond repute~Claire has a reputation beyond repute~Claire has a reputation beyond repute~Claire has a reputation beyond repute~Claire has a reputation beyond repute~Claire has a reputation beyond repute~Claire has a reputation beyond repute~Claire has a reputation beyond repute~Claire has a reputation beyond repute
~Claire - MSN üzeri Mesaj gönder
Standart

İkizler Burcu Cinsellik ve Sex AnaliziAteşle ve başkalarının kalbiyle oynamayı severler. Bunlar için iki aşk bir aşktan, üç aşk ise iki aşktan daha iyidir. Aşkla oynamaktan özel bir zevk alırlar ve oynadıkça heveslenirler. Yalnızca kendi kaprislerine göre yaşamak isterler. Ancak otuz yasını geçtikten sonra evlenmeyi düşünmelidirler

Erkek:
Devamlı olarak uyarılmaya ve değişikliğe ihtiyacı vardır. Kafası yüreğinden daha çok çalışır.Kadın:
Duyuları fazla kuvvetli değildir ama flörte heveslidir.


İKİZLER ile KOÇ : Her ikisi de canlı,coşkulu ve cinsel yaşamda çeşitlilik meraklısıdır.Yatak odasında kolay kolay sıkılmayacaktır.Koç,İkizler'in ihtiyacı olan sağlam yönlendirmeyi verebilecek niteliktedir.İkizler'in sıkça yaptığı nazlar Koç'u sinirlendirmek yerine,tahrik edecektir.Kısa süre için harika bir ikili.İlişkilerinin uzun süreli bir aşka dönüşme şansı da yüksek.

İKİZLER ile BOĞA : Kıskanç ve sahiplenici Boğa,flört etmekten hoşlanan İkizler'i elde edemez.İkizler Boğa'nın kısıtlayıcı tavrından nefret edecek ve kaçmaya çalışacaktır.Cinsel açıdan İkizler,Boğa'yı fazla durgun bulacaktır ; buna karşılık Boğa,İkizlerde ihtiyacı olan güveni bulamaz.Eğer bu iki burcun uygun olmadığını düşünüyorsanız,çok haklısınız ! Kısa süren mutsuz bir beraberlik muhtemel sonuçtur.

İKİZLER ile İKİZLER : Eğer sürerse çok eğlenceli bir ilişki olacaktır ama pek çabuk sallantıya girebilir.Geçici bir cinsel çekim dışında,bütün veriler doğrudan bir kaosa işaret ediyor.Her ikisi de flört etmeye düşkün,atılgan ve kolayca sıkılan tiplerdir.Fırtınalı bir aşk ve muhtemelen felaket bir evlilik olacaktır.Nadir durumlarda bu ilişki yürüyebilir.,ama oldukça ilginç bir çift olacaklarını tahmin edersiniz sanırım.

İKİZLER ile YENGEÇ : Bu ikilinin ilişkisi daha baştan tehlikelidir.Yengeç fazla hassastır ve gerçek duygularını göstermekten utanır.İkizler aşkla oynarken , Yengeç aşkı ciddiye alır.Yengeç'in övülerek içinin rahatlatılmasına ihtiyacı vardır.Oysa İkizler acımasızca dobra olabilirler.Bu yapısal farklılıklar,yatak odasında sık sık sorun yaratabilir.Aralarındaki ilişki gün geçtikçe kötüye gidecektir;evlilik ise gerçekten batmaya mahkum bir gemidir.

İKİZLER İle ASLAN : Geniş yürekli,cömert Aslan,İkizler'in elinde şaşkın bir kediye döner ve bundan da hoşlanır ! İkizler cinsel oyunlarda çok yönlü ve zekidir.Aslan buna hayranlık ve sevgiyle cevap verecektir.Aslan,İkizler'in kendi yolunu izlemesinden memnundur ; buna kusur bulmaz ve şüpheyle bakmaz.İdeal bir çift.Aşk ilişkileri heyecan ve eğlenceyle dolu olacaktır ve daha kalıcı bir ilişki için de yıldızları son derece parlak.

İKİZLER ile BAŞAK : Başak,İkizler'i henüz büyümemiş bir aşık gibi ; İkizler de Başak'ı,batağa saplanmış can sıkıcı biri gibi görür.Başak,cinsel davranışları konusunda sabit fikirlere sahiptir.Bu,İkizler'i tereddüde düşürür.Tutku ateşleri sönmeye yüz tuttuğunda Başak İkizler'e kusurlar bulup,O'nu eleştirmeye eğilim gösterir.Böylece İkizler'in gözü dışarıya döner ve değişiklik arayışına girer.yıldızları çapkın aşıklar olarak,uzak geleceğe pek güvenmemelidirler.

İKİZLER ile TERAZİ : Çekici ve ilginç bir ikili.Her ikisi de sevgi doludur ve sevişmeleri ateşli olacağa benzer.İkisi de kıskançlık ve sahiplenmeden uzaktır.Yapıları birbirlerini durgunlaştırmaya müsaittir.Aralarındaki ilişkiden zevk alacaklardır.Evlilikte,özellikle Terazi ev bütçesine dikkat etmesi için İkizler'i ikna edebilirse,mutlu bir yaşamları olur.

İKİZLER ile AKREP : Cinsel açıdan uyumludurlar ancak bu ikili fiziksel çekimin her şey olmadığını kanıtlar gibidir.Akrep kıskanç,İkizler ise vefasızdır.Akrep dizginleri fazla çekerse, İkizler şaha kalkacaktır.Tutkulu bir dönemden sonra,ilişki tatsızlığa hatta düşmanlığa dönüşecektir.Evlilik ise ancak istisnai bir çiftin yürütebileceği türdendir.

İKİZLER ile YAY : Her ikisi de huzursuz,değişken ve sevgilerini belli etmeyen kimselerdir.İkizler,Yay'ın yatak odasındaki performansını eleştirmeye eğilim gösterecektir.Bu ilişkide başka zayıf noktalarda vardır.Ama aralarındaki güç kaynağı,ikisinin de talepkar olmamaları ve birbirlerini sahiplenmemeleridir.Aralarındaki macera bir anda başlayacak ve aynı şekilde son bulacaktır.Evlilik için her ikisinin de çaba göstermesi gerekir.Ancak bunu başarabilirlerse,mutluluk dolu bir evlilikleri olabilir.

İKİZLER ile OĞLAK : Tutucu,ağır başlı ve evine düşkün Oğlak için,İkizler fazla serbest,sabırsız ve bağımsızdır.İkizler'in bazı cinsel davranışları ciddi Oğlak'a utanç verici gelebilir.Oğlak'ın fiziksel ihtiyacından daha fazla endişe duyduğu konular vardır : İş,Para,kariyer gibi.Bu yüzden Oğlak,İkizler'in dağınık zihinli olduğunu düşünür.Aralarında bir aşk ilişkisinin olması mümkünse de,başarılı bir evlilik yapmaları "aşk her şeyi yener" sözünün kanıtlanmasına bağlıdır.

İKİZLER ile KOVA : Duyarlı İkizler,Kova'nın fantezilerini anlar ve takdir eder.Maceraperest ve yaratıcı iki aşık haline gelebilirler.Bu ilişkinin özelliği önceden kestirilememesidir.Aşk macerası her an yumuşak geçmese de heyecan verici ve mutluluk dolu olabilir.İlişkileri bitse bile arkadaş kalacaklardır.Evlilikleri,aralarındaki tutkuyla değil sevgiyle dikkat çekecek,rahat ve zevkli geçecektir.

İKİZLER ile BALIK : Yeni cinsel şekiller düşünmede,uygulamadan daha iyi olacaklardır.Balık,deneyimlerden zevk almaya düşkün İkizler için biraz fazla duygusaldır.Bu durum da İkizler,kendi çizgisinde devam eder.Bu,bir tür şüphe ve güvensizlik ortamı yaratır.İkisi arasında gerçek bir sevgi olabilir ama güvensizlik,ilişkilerine zarar verecektir.Riskli bir aşk macerası,mutsuz bir evlilik.

Alıntı.
__________________
Are you really here or am I dreaming?
I can't tell dreams from truth
For it's been so long since I have seen you
I can hardly remember your face anymore

When I get really lonely and the distance causes only silence
I think of you smiling with pride in your eyes a lover that sighs


IF YOU WANT ME, SATISFY ME...
IF YOU WANT ME, SATISFY ME...Kimseye benzemiyor gibisin. Yokluğun hepsinden ağır.

Hiç birine benzemedi ayrılığın. Niye benzesin ki ? Hepsinden çok sevilmedin mi.


~Claire isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usBookmark Post in TechnoratiFurl this Post!
Alıntı ile Cevapla

Alt 31 Ocak 2011, 18:25   #6 (permalink)
* Shouldn't exist !
 
~Claire - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Üyelik tarihi: 03 Ağustos 2010
Nerden: Antalya
Mesajlar: 18.120
Tesekkür: 1.660
3.932
Tecrübe Puanı: 421
~Claire has a reputation beyond repute~Claire has a reputation beyond repute~Claire has a reputation beyond repute~Claire has a reputation beyond repute~Claire has a reputation beyond repute~Claire has a reputation beyond repute~Claire has a reputation beyond repute~Claire has a reputation beyond repute~Claire has a reputation beyond repute~Claire has a reputation beyond repute~Claire has a reputation beyond repute
~Claire - MSN üzeri Mesaj gönder
Standart

İkizler Burcu ve Sağlıkİkizler burcu sinir sistemini, omuz ve kolları yönettiğinden bu burçta doğan kişilerin kol ve köprücük kemiklerini kırma olasılıkları yüksektir. İkizler burcu aynı zaman da akciğeri de yönettiği için, soğuk algınlığı ve bronşit de bu kişiler arasında yaygın hastalıklardandır. İkizler genellikle sinirli ve huzursuz olurlar.

İkizler burcu yükselen kişilerin fiziksel yapıları: uzun boy, biçimli beden, uzun kol ve bacaklar bu burcun özellikleri arasındadır. Genel olarak kırmızı tenli, kumral saçlı, açık kahverengi gözlüdürler. Gözleri iyi görür. İkizler burcunda doğan kişiler hem fiziksel hem zihinsel olarak sağlıklı kişilerdir; ancak kendilerini kuruntuya kaptırmamalı, sinirsel enerjilerini kontrol etmelidirler. Gerginlikleri ve çok yönlü çalışmaları yüzünden eriyip biter, uykusuzluk çekerler.

Bu burç göğüs, akciğer ve kolları yönetir. Bu nedenle ikizler burcunda doğan kişiler soğuk algınlığı, zatürree ve ciğer hastalıklarına yakalanabilirler.

Kötü bir hasta olur, doktorlarını eleştirir, öğütlerini dinlemezler. İkizler burcu insanları hiç şişmanlamazlar. Çok hareketli olduklarından sindirim sistemleri iyi çalışır. İkizler hep bir şeylerle oyalandıkları için hastalıkla ilgilenmezler. Araba kullanırken, spor yaparken dikkatli olmalıdırlar. Sabırsız ve dikkatleri dağınık olduğundan hem kendilerinin hem başkalarının kazaya uğramalarına neden olabilirler. Bir el işi ile ilgilenmeli ya da okumaya dalarak dinlenmeye çalışmalıdırlar

Alıntı.
__________________
Are you really here or am I dreaming?
I can't tell dreams from truth
For it's been so long since I have seen you
I can hardly remember your face anymore

When I get really lonely and the distance causes only silence
I think of you smiling with pride in your eyes a lover that sighs


IF YOU WANT ME, SATISFY ME...
IF YOU WANT ME, SATISFY ME...Kimseye benzemiyor gibisin. Yokluğun hepsinden ağır.

Hiç birine benzemedi ayrılığın. Niye benzesin ki ? Hepsinden çok sevilmedin mi.


~Claire isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usBookmark Post in TechnoratiFurl this Post!
Alıntı ile Cevapla

Alt 31 Ocak 2011, 18:26   #7 (permalink)
* Shouldn't exist !
 
~Claire - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Üyelik tarihi: 03 Ağustos 2010
Nerden: Antalya
Mesajlar: 18.120
Tesekkür: 1.660
3.932
Tecrübe Puanı: 421
~Claire has a reputation beyond repute~Claire has a reputation beyond repute~Claire has a reputation beyond repute~Claire has a reputation beyond repute~Claire has a reputation beyond repute~Claire has a reputation beyond repute~Claire has a reputation beyond repute~Claire has a reputation beyond repute~Claire has a reputation beyond repute~Claire has a reputation beyond repute~Claire has a reputation beyond repute
~Claire - MSN üzeri Mesaj gönder
Standart

İkizler Burcu DiyetiYemek yerken o kadar acele hareket ediyorsunuz ki artık bu durum sizin sağlığınızı etkiler hale gelmiş. Yemekleri çok çiğnemeden yutmayın. Az ama sık yemeyi prensip haline getirin. İkizler kemiklerinin sağlıklı olmasını istiyorsa sağlıklı beslenmelidir. İkizler de kan pıhtılaşması çok sık görülür. Balık, tereyağı ve köy peyniri, havuç, portakal, greyfurt, şeftali, erik, üzüm suyu, kuru üzüm ve badem beslenme listenizde vazgeçilmez besinler olmalıdır. Sakinleşmeniz ve huzurlu olmanız için de şifalı bitkiler ve kafeinsiz çaylar tam size göre.


Bu burçtakiler klasik 3 öğün yemek düzenini pek sevmezler.Bunun yerine sabah kahvaltısı yapmayıp öğlen güzel bir kahvaltı hazırlamayı,akşam ise bol çeşitli bir yemek sofrasına oturmayı tercih ederler.sandviç ve abur cubur tarzı yemeklere çok düşkün oldukları için En çok gereksindikleri şey iyi bir beslenme düzenidir.yoksa bu düzensiz yemekler onlarda sivilceden kabızlığa kadar çeşitli sorunlarla baş başa bırakır. İçki konusunda pek zaafları olmasa da yine de sadece önemli günlerde ve eğlence zamanlarında içki içseler sağlıkları açısından daha iyi olur.Yemek yemek konusunda evsel bir düzeni benimseyip fast-food tarzı yemeklerden uzaklaşmak kilo problemini ortadan kaldırmak için iyi olacaktır.en azından günde bir öğün ev yemeği yemelidirler.Bu diyet 3 günde 2 kilo vermelerini sağlayacak. Her gün 2,5 litre sıvı almaları gerekiyor


1. gün
Kahvaltı:Bir bardak muzlu süt.1 dilim kızarmış kepek ekmek. Arada 1 elma.
Öğle Yemeği:2 dilim kepek ekmeğinden tavuk göğsüyle bol yeşillikli sandviç. Yanında bir bardak ayran. Arada 1 havuç.
Akşam Yemeği:Az yağlı sebze yemeği ve 4 kaşık diyet yoğurt. Arada bir elma. 1 fincan yeşil çay.

2. gün
Kahvaltı:1 Dilim kepek ekmek, bir haşlanmış yumurta, bir dilim karpuz.
Öğle Yemeği:1 Tane sosisli sandviç, arada 10 tane kiraz.
Akşam Yemeği:1 kase sebze çorbası, 1 tane yeşil biber.arada 1 elma , bir fincan yeşil çay.

3. gün
Kahvaltı:1 Tane meyveli yoğurt, şekersiz çay ve kahve yanında 2 adet diyet bisküvi.
Öğle Yemeği:1 Porsiyon sadece et olarak döner, yanında bol yeşil salata, arada 100gr Çilek. 1 fincan yeşil çay. Şekersiz kahve.
Akşam Yemeği: 1 porsiyon zeytinyağlı enginar, bol salata, 1 tane kivi yatarken bir fincan yeşil çay.


Alıntı.
__________________
Are you really here or am I dreaming?
I can't tell dreams from truth
For it's been so long since I have seen you
I can hardly remember your face anymore

When I get really lonely and the distance causes only silence
I think of you smiling with pride in your eyes a lover that sighs


IF YOU WANT ME, SATISFY ME...
IF YOU WANT ME, SATISFY ME...Kimseye benzemiyor gibisin. Yokluğun hepsinden ağır.

Hiç birine benzemedi ayrılığın. Niye benzesin ki ? Hepsinden çok sevilmedin mi.


~Claire isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usBookmark Post in TechnoratiFurl this Post!
Alıntı ile Cevapla

Alt 31 Ocak 2011, 18:28   #8 (permalink)
* Shouldn't exist !
 
~Claire - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Üyelik tarihi: 03 Ağustos 2010
Nerden: Antalya
Mesajlar: 18.120
Tesekkür: 1.660
3.932
Tecrübe Puanı: 421
~Claire has a reputation beyond repute~Claire has a reputation beyond repute~Claire has a reputation beyond repute~Claire has a reputation beyond repute~Claire has a reputation beyond repute~Claire has a reputation beyond repute~Claire has a reputation beyond repute~Claire has a reputation beyond repute~Claire has a reputation beyond repute~Claire has a reputation beyond repute~Claire has a reputation beyond repute
~Claire - MSN üzeri Mesaj gönder
Standart

İkizler Burcu Güzellik ve ModaGüzellik:


Bir ikizler burcu insanı olarak siz, parçalanmış ve değişken kişiliğinizden sıkılmış olabilirsiniz. fakat içinizde bu durumla çatışmıyorsunuz. ikizler, siz yorulmaz ve çoğunlukla başarılısınız. bu değişken hava grubu olan burcun insanları hayat boyunca ihtiyaç duyacakları etkileyiciik ve kurnazlıkla donanmışlardır, güzelliğin rutinlerinin günden güne değişen tuzaklarıyla uğraşmalarına ihtiyaçları yoktur. Aklınızda sizin için çok daha önemli olan şeyler vardır, bunlarda muhtemelen aileniz için daha iyi bir tatil planlamak, çevrenizle barışık olmak ve ruhsal gereksinimlerinizi tamamlamak gibi şeylerdir

Uyarıcı düşünceleriniz, hızlı elleriniz ve oldukça konuşkan olan ağzınız sizin için tüm etkili olan dikkati üzerinize toplayan şeylerdir. insanlar ister istemez konuşurken kullandığınız hoş vücut diline dikkat etmek zorunda kalacaktır. ama yinede arasıra yakalandığınız sinirli enerjini durumlarında tırnaklarınızı yiyebilirsiniz. Bunları da canlı tırnak renkleri ve bazen yaptıracağınız manikürler ile saklayabilirsiniz. eğer ellerinizi izlemiyorlarsa insanlar dudaklarınıza bakıyor olabiirler. her hangi bir dudak rengi sizin gibiler için gücü oluşturabilirler.

Fakat oldukça güçlü beyniniz sizin en çok dikkat çeken kısmınızdır; az bir miktar lavanta kokulu parfüm ve pembe ile hafif mavi bir makyaj herşeyin tamamlayıcısı olabilir. yeniliklere doğru olan düşkünlüğünüz renkelerden korkmamanızı sağlar. güzelliğiniz kıvarak zekanız, makyaj düşkünlüüğndense doğallığınızı ortaya koymanızdan kaynaklanır.


Moda:


İkizler için hergün yeni bir maceradır. Sabah gardolabınızı açtığınızda gördüğünüz şey sizi kararsızlığa sürükleyen bir yığın elbisedir. O gün nasıl hissediyorsanız öyle giyinmek için karmaşıklığın arasında uygun şeyleri bulmak için çabalarsınız. Çok çabuk sıkıldığınız için modayı takip ettiğiniz de söylenemez. Alışverişler konusunda cimrisiniz. ancak kendinize çok yakışacağını düşündüğünüz bir şeyi almaktan çekinmezsiniz.Marka yada fiyat önemli değildir, önemli olan nasıl göründüğü yada hissettirdiğidir.

Kolları sıvanmış bir kazak içerisinde harika kollarınızı göstermekten hiç çekinmezsiniz. Sabahları makyaj yapmak istediğinizde hafif tonlar ve zaten oldukça güzel olan dudaklarınızı ortaya çıkaracak parlak bir ruj yeterli olacaktır.


Alıntı.
__________________
Are you really here or am I dreaming?
I can't tell dreams from truth
For it's been so long since I have seen you
I can hardly remember your face anymore

When I get really lonely and the distance causes only silence
I think of you smiling with pride in your eyes a lover that sighs


IF YOU WANT ME, SATISFY ME...
IF YOU WANT ME, SATISFY ME...Kimseye benzemiyor gibisin. Yokluğun hepsinden ağır.

Hiç birine benzemedi ayrılığın. Niye benzesin ki ? Hepsinden çok sevilmedin mi.


~Claire isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usBookmark Post in TechnoratiFurl this Post!
Alıntı ile Cevapla

Alt 31 Ocak 2011, 18:29   #9 (permalink)
* Shouldn't exist !
 
~Claire - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Üyelik tarihi: 03 Ağustos 2010
Nerden: Antalya
Mesajlar: 18.120
Tesekkür: 1.660
3.932
Tecrübe Puanı: 421
~Claire has a reputation beyond repute~Claire has a reputation beyond repute~Claire has a reputation beyond repute~Claire has a reputation beyond repute~Claire has a reputation beyond repute~Claire has a reputation beyond repute~Claire has a reputation beyond repute~Claire has a reputation beyond repute~Claire has a reputation beyond repute~Claire has a reputation beyond repute~Claire has a reputation beyond repute
~Claire - MSN üzeri Mesaj gönder
Standart

İkizler Burcu Ünlüleri
 • Adile Naşit,
 • Bülent Ecevit,
 • Tansu Çiller,
 • Çetin Altan,
 • George Bush,
 • J.Paul Sartre,
 • Marilyn Monroe,
 • Clint Eastwood,
 • Tony Curtis,
 • Che Guevera,
 • John F. Kennedy,
 • John Wayne,
 • Thomas Mann,
 • Erdal İnönü,
 • Şebnem Özinal,
 • Kerem Alışık,
 • Kenan Doğulu,
 • Nilüfer,
 • Bülent Ersoy
Alıntı.
__________________
Are you really here or am I dreaming?
I can't tell dreams from truth
For it's been so long since I have seen you
I can hardly remember your face anymore

When I get really lonely and the distance causes only silence
I think of you smiling with pride in your eyes a lover that sighs


IF YOU WANT ME, SATISFY ME...
IF YOU WANT ME, SATISFY ME...Kimseye benzemiyor gibisin. Yokluğun hepsinden ağır.

Hiç birine benzemedi ayrılığın. Niye benzesin ki ? Hepsinden çok sevilmedin mi.


~Claire isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usBookmark Post in TechnoratiFurl this Post!
Alıntı ile Cevapla

Alt 31 Ocak 2011, 18:30   #10 (permalink)
* Shouldn't exist !
 
~Claire - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Üyelik tarihi: 03 Ağustos 2010
Nerden: Antalya
Mesajlar: 18.120
Tesekkür: 1.660
3.932
Tecrübe Puanı: 421
~Claire has a reputation beyond repute~Claire has a reputation beyond repute~Claire has a reputation beyond repute~Claire has a reputation beyond repute~Claire has a reputation beyond repute~Claire has a reputation beyond repute~Claire has a reputation beyond repute~Claire has a reputation beyond repute~Claire has a reputation beyond repute~Claire has a reputation beyond repute~Claire has a reputation beyond repute
~Claire - MSN üzeri Mesaj gönder
Standart

İkizler Burcu İş Hayatı ve AnaliziHava grubunun ilk burcu: Aşırı hareketli, çok yönlü, becerikli, zeki,coşkulu, etkileyici, konuşkan, sanata yatkın.

Yönetici yıldızı: Merkür

Etkisi altındaki ülkeler: ABD, Galler

Etkisi altındaki şehirler: Londra, Plymouth, Melbourne, San Francisco

KİŞİLİK ÖZELLİKLERİ: İkizler burcunun yönetici yıldızı Merkür, iletişim ve hız yıldızı olduğu için İkizler'in çoğunda bu iki nitelik vardır. Hepsinde, iletişime yatkınlık, güzel konuşma yeteneği, hızlı ve dinamik bir zihin, hem zihinsel hem de bedensel hareketlilik biçiminde ortaya çıkar.

İkizler insanının bilgiye karşı doymaz bir açlığı vardır ve merakını tatmin etmek amacıyla, birçok işe girer veya çeşitli düşünce alanlarına dalar. Bir bukalemun gibi çevresiyle kolayca kaynaşabilir, her koşula uyum sağlayabilir. İkizler burcu insanları seyahat ederken, yaşam biçimlerine ve yeni lisanlara hiç çaba göstermeden adapte olabilirler. Bu burçtan olanlar da ikinci evliliğe oldukça sık rastlanır.

İKİZLER VE MESLEĞİ: İkizler sahip olduğu nitelikleri; gazeteci, haberci, yorumcu, yazar, dilbilimci, ticari gezgin olarak veya seyahat ile iletişimin söz konusu olduğu her alanda, iyi bir biçimde kullanabilir.

İKİZLER PATRON: İkizler işveren, başlangıçta birlikte çalışılması kolay bir insan izlenimi verir. Herkese dostça davranır, şakacı ve rahattır. Yanında çalışanların tümüne büyük bir ilgi gösterir. İş sorunlarını, yalnızca kendisinin anladığı düzensiz bir yoldan halleder.

İKİZLER ÇALIŞAN: Kendini işine vermiş bir ikizler, bir günde iş arkadaşlarının bir haftada yaptığı kadar iş çıkarabilir. İkizler'in en tuhaf yanı, genellikle istekli, enerji dolu ve motive olduğu halde, baskı yapıldığı anda bu üç niteliğini de kaybetmesidir. İkizler'in sürekli olarak zihinsel uyarıya ihtiyacı vardır.İkizler burcundan bir kişi ile ilk karşılaştığınızda, kendiniz için en iyi iş ortağınızı bulduğunuzu düşünebilirsiniz, fakat dikkatli olmalısınız. Durumu düşündüğünüz gibi , olmayabilir. Bu insanlar her ortama uyabilirler. İsterlerse güzel konuşma yetenekleriyle çevresindekilerin ilgisini çekebilirler . ikizler ortağınız , iş konuşmalarınızda sizi büyük bir ilgi ile dinleyecek ve söylediğiniz her şeyi çok iyi anlayacaktır. Duymak istediğiniz her yanıtı da hemen verecektir.

Ancak , beş dakika içinde ortağınızda büyük değişikler olacak , sizinkine tümüyle ters düşen bir takım görüşlere saplanacaktır. Bu durumda onunla uyuşmak ve içinde bulunduğu huysuzluk nöbetinde ona hoşgörü ile davranmak , bir ortak için oldukça düş kırıcı olacaktır. Bukalemun gibi değişen bu zeki ortağınızı yönetebilirseniz , kendinizi zafer kazanmış bir insan olarak kabul edebilirsiniz. Başarılı olabilirseniz kuşkusuz Sıkıntılı ,değişken ve anlaşılması güç İkizler ortağınız , kendisini çeken bir işte ,oldukça eli çabuk ve yeteneklidir. Cana yakınlığı,inceliği,şakacılığı,her konuda konuşabilme yeteneği ile bulunduğu toplulukta ,özellikle müşterileriniz arasında büyüleyici bir etki yapar. Yenilmeyen bir kişilik ortaya koyacaktır inanın

Geçimini sağladığı yere, dolayısıyla size ikiyüzlülük etmez. Oldukça iyi çalışan bir beyni ve korkunç bir zihin enerjisi vardır. Ortağınızın bu özelliğinden yararlanmak istiyorsanız,ona destek olmanız gerekecektir. Sorumluluk duygusu yoktur. Siz yoğun bir çalışma içersinde iken yerinde bile oturmayacak, işe kendi keyfince gidip gelecektir. Çok çalıştığı günler gevşeyip rahatlamak için arkadaşları ile birlikte olmak,eğlenmek isteyecektir.

O kadar şaşırtıcı bir enerjisi vardır ki, sanki dinlenmeye hiç gerek duymuyormuş gibi görünür. İyi bir aracıdır, fakat gerçek bir savaşçı değildir. Birtakım sıkıntıların nedenlerini araştırmaktansa, onları atlatmayı ya da olduğu gibi kabul etmeyi yeğ tutar. Bununla birlikte yönetici olabilir. Ancak , yanında çalışanlara karşı davranışlarından dolayı pek sevilmez. İşler yolunda gitmeyince, İkizler ortağınız çabucak kızacak ve çevresini boş yere telaşa verecektir. Onunla tartıştığınız için size kızmayacaktır. Dırdır etmek ya da sizi azarlamak gibi bir huyu da yoktur. Konuşma özgürlüğüne inanır.

Bu nedenle evinizle ilgili olayları anlattığınızda açık yürekliliğiniz için size saygı duyacaktır. Gereksime duyduğu dengeliliği, ona aklı başında ve anlayışlı bir iş ortağı olarak siz kazandırabilirsiniz. Böylece ortağınızda olumlu değişmeler görülecek ve yetenekleri de ortaya çıkarılmış olacaktır. Zaman zaman eleştirici yapısı ,onun bir düşünceye saplanıp kalması gibi sıkıntılara da yol açar . olabilecek olayları sezerek,yerli yersiz kararlar verir.

Hayalci bir kişiliği vardır. Şimşek gibi çakar ve ender olarak duran zihni ile kendi düşüncelerini sürekli olarak inceleyip düzeltir. İşte daha çok zihinsel yeteneği ile yararlı olur. Olumsuz bir İkiz insanı aylaktır. Kazanacağı kadar parayı kazandıktan sonra dilediği gibi yaşayabilmek için ortaklığı sona erdirecektir. Düşüncelerini sürekli değiştiren ne düşündüğünü kendisi bile bilemeyen kararsız bir kişidir. Ayrıca güvenilmez ,işine gelmeyen , genellikle acımasız bir yaradılıştadır.


ORTAK GİRİŞİMLER

İKİZLER - KOÇ ORTAKLIĞI:
Bu ikisi iş ortağı oldukları zaman günlük yaşam, olaylarla dolu olmanın ötesinde bir hareketlilik kazanır. Tipik bir Koç, dinamik, girişimci ve doğuştan organizatördür. Zayıf tarafı kendini beğenmişliğe meyli, her şeyde birinci olma tutkusudur. Genellikle araba yarışlarına, jimnastik ve kadınlara ilgi duyar. Ortaklık faydalıdır.

İKİZLER - BOĞA ORTAKLIĞI:
Tipik bir Boğa, güvenilir, sanatçı eğilimleri olan, sorumluluk duygusu taşıyan ve kararlı bir insandır. Zayıf tarafı, fazla esnek olmaması, değişiklikten hoşlanmasıdır. İlgi alanı; sanat, ailesi, çok fazla hareket gerektirmeyen ve açık havada uygulanan bazı hobilerdir. Ortaklık denemeye değer.

İKİZLER - İKİZLER ORTAKLIĞI:
Aslında her iki taraf da yaratıcı ve zeki olmasına rağmen herhangi bir projeyi tamamlama konusunda zorlanır. İki ikizler iki kaos demektir. İkizler'in daha pratik bir kişilikle ortak olmaları gerekir. Tipik ikizler, çok yönlü, becerikli ve etkileyicidir. Zayıf tarafı, aşırı hareketliliği ve tatminsizliğidir. İlgi alanı bir hafta sanatsa, ertesi hafta başka bir şey hayal gücünü ele geçirir. Ortaklık denemeye değer.

İKİZLER - YENGEÇ ORTAKLIĞI:
Bu iki kişinin birlikteliği hiç bir şekilde uzun sürmez. Tipik bir Yengeç, duygusal, tutarlı ve değişkendir. Zayıf tarafı, aşırı duyarlı ve kuruntulu, hastalık hastası olmasıdır. İlgi alanı antikalar, romantik tarih ve ailesidir. Ortaklık denemeye değer.

İKİZLER - ASLAN ORTAKLIĞI:
Aralarında can sıkıcı ve sinir bozucu sürtüşmeler olsa bile, bunlar dramatik tartışmalara yol açmayacağı için İkizler - Aslan ortaklığı, kişiliklerinin başarılı bir karışımıdır. Aslan gururlu, cömert ve karşısındakine güvenen bir kişidir. Zayıf tarafı, karşısındaki insanın doğasını iyi değerlendirememesi ve azametli hayalleridir. Yaşamdaki bütün iyi şeyler ilgi alanına girer. Cinselliğe fazlasıyla düşkün bir insan olduğu için çok karmaşık bir özel yaşamı vardır. Ortaklık faydalıdır.

İKİZLER - BAŞAK ORTAKLIĞI:
Bu ortaklık ya tam bir başarı ya da tam bir felaket olur. Tipik bir Başak, zeki, çalışkan ve ayrım yapan biridir. Zayıf tarafı, önemsiz şeyler üzerinde durması, kendi kurallarını ya da davranışlarını başkalarına empoze etmesidir. İlgi duyduğu şeyler, sağlık, egzersiz ve açık hava çalışmalarıdır. Ortaklık risklidir.

İKİZLER - TERAZİ ORTAKLIĞI:
Bu iki karakter bir ortaklık kurarlarsa işlerinin sanat ya da edebiyatla ilgili olması kesin gibidir ve başarıya ulaşmaları da zor olmaz. Terazi; açıkgöz, doğru, haktanır ve sempatik biridir. Zayıf tarafı, yanlış insanlara fazla sevgi göstermeye meyilli olması ve karar vermekte zorluk çekmesidir. İlgi alanına giren şeyler, kadınlar, moda ve eğlencedir. Ortaklık faydalıdır.

İKİZLER - AKREP ORTAKLIĞI:
Bu iki burcun herhangi bir şekilde bir araya gelmesini düşünmek bile zordur. Kişisel olarak pek fazla karşılaşmadan iş yapmaları olası ise ortaklıkları sürebilir. Ancak her gün yüz yüze gelmek her iki tarafı da çok zorlar. Tipik Akrep, anlama yeteneği yüksek, çekici ve hırslıdır. Zayıf tarafı, aşırı kıskançlığı ve esnek olmayan zihinsel yapısıdır. Cinselliğe düşkün olduğu için tüm ilgisi kadınlar üzerinde toplanmıştır. Su sporlarından da hoşlanabilir. Ortaklık zararlıdır.

İKİZLER - YAY ORTAKLIĞI:
Her ne kadar ayağı daha fazla yere basan üçüncü bir kişinin varlığı gerekliyse de bu ortaklık oldukça başarılı olabilir. Tipik bir Yay özgürlüğünü seven, düşünmeden tepki veren, enerjik biridir. Zayıf tarafı, kumara yatkınlık ( bu yalnızca yaşamla olabilir ) ve rutine karşı antipati duymasıdır. Spor, kadınlar ve öyle görünüyor ki insanı şok eden sonsuz miktarda proje ilgi alanına girer. Ortaklık denemeye değer.

İKİZLER - OĞLAK ORTAKLIĞI:
Tipik bir Oğlak'ın hırslı, sabırlı ve diplomat bir kişiliği vardır. Zayıf tarafı, materyalist olma eğilimiyle snopça davranışlarıdır. Tarihe, antikalara ve okumaya ilgi duyar, kural olarak hırsları eğlenceye zaman bırakmaz. Ortaklık denemeye değer.

İKİZLER - KOVA ORTAKLIĞI:
Bu kişiliklerin karışımı iyi sonuç verir ve gayet iyi yürüyen bir ortaklık ortaya çıkar. Zayıf tarafı, inatçı ve fazla tarafsız olmasıdır. Kendisini geliştirmek, ilerlemenin her biçimi ve insanlar ilgi alanına girer. Ortaklık faydalıdır.

İKİZLER - BALIK ORTAKLIĞI:
Bu ortaklığın çok karmaşık olma tehlikesi vardır. Tipik bir Balık, değişken, hayal gücü güçlü ve romantik biridir. Zayıf tarafı, kararsızlığı ve yaşamdan kaçıp hayallere sığınmasıdır. Müzik, şiir ve genel olarak bütün sanatlar ilgi alanına girer, kadınlar söz konusu olduğunda tedavi edilemez bir romantiktir. Ortaklık risklidir.


Alıntı.
__________________
Are you really here or am I dreaming?
I can't tell dreams from truth
For it's been so long since I have seen you
I can hardly remember your face anymore

When I get really lonely and the distance causes only silence
I think of you smiling with pride in your eyes a lover that sighs


IF YOU WANT ME, SATISFY ME...
IF YOU WANT ME, SATISFY ME...Kimseye benzemiyor gibisin. Yokluğun hepsinden ağır.

Hiç birine benzemedi ayrılığın. Niye benzesin ki ? Hepsinden çok sevilmedin mi.


~Claire isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usBookmark Post in TechnoratiFurl this Post!
Alıntı ile Cevapla


Powered by vBulletin® Version 3.8.6
Copyright ©2000 - 2015, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.0
Forumla+
güzel sözler - Aşk Sözleri - şarkı sözleri