Forumla.Net Forum - Biz Bir Aileyiz  

Go Back   Forumla.Net Forum - Biz Bir Aileyiz > Günlük Yaşam > İnsana Dair > Astroloji

Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 01 Şubat 2011, 03:10   #1 (permalink)
* Shouldn't exist !
 
~Claire - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Üyelik tarihi: 03 Ağustos 2010
Nerden: Antalya
Mesajlar: 18.120
Tesekkür: 1.660
3.932
Tecrübe Puanı: 421
~Claire has a reputation beyond repute~Claire has a reputation beyond repute~Claire has a reputation beyond repute~Claire has a reputation beyond repute~Claire has a reputation beyond repute~Claire has a reputation beyond repute~Claire has a reputation beyond repute~Claire has a reputation beyond repute~Claire has a reputation beyond repute~Claire has a reputation beyond repute~Claire has a reputation beyond repute
~Claire - MSN üzeri Mesaj gönder
Standart Balık Burcu Hakkında Herşey

Balık Burcu Hakkında Herşey
~~


Balık Burcu Genel Özellikleri

Balık'ta su unsuruyla, değişen nitelik birleşir. Yöneticisi olan Neptün, sezme gücü, hayaller, derin duygular ve çevreye uyabilme niteliklerini burca verir. Dolayısıyla da ortaya son derece hassas bir burç çıkmıştır. Balık insanı, dış alemi duyguları sayesinde hemen algılar. Buna kendi hisliliği de eklenince Balık insanının aşağı yukaru tamamıyla duygulardan oluşmuş olduğu da anlaşılır.

Böyle duygulu bir tip, dünyamızda pek çok üzücü durumla karşılaşacaktır tabii. Bunların her biri de onu yıkabilir. Ama Neptün sayesinde Balık burcunun kendi kendisini aldatma yeteneği de vardır. Balık insanı, üzülmemek için çevreye uyar. Dolayısıyla da kendi düşüncelerinden vazgeçer. Bunu yapamadığı zamanlar Balık tipi büyük karamsarlığa kapılabilir.

Balık insanı, iyi niyetli, yumuşak ve çok merhametlidir. Ayrıca inanılmayacak kadar renkli bir iç dünyası vardır. Hem Balık insanı için gerçek olan da bu iç dünyadır işte. Oysa bu hayallerin gerçeklerle pek ilgisi yoktur. Ancak Balık insanının sezme gücü de inanılmıyacak kadar gelişmiştir. Bu sezgiler onu gerçeklere hazırlar. Yani bu duygular onu yaşamı sertliklerinden koruyan birer tampon gibidir. Hem Balık insanı gerektiğinde kendisini gerçeklerden uzaklaştırmasını da iyi bilir.

Yalnız bazen bu gerçeklerden kaçma isteği içkiye ve uyuşturucu maddelere düşmesine de yolaçabilir. Balık insanı, kuşkucu bir tiptir. Gerçekler bir yana; olmayan şeylerden bile korkarlar. Bu yüzden sinirleri bozulabilir. Yine bu tip, kendi kendini kandırır. Ayrıca başkalarını kandırmayı da doğal sayar.

Bu sözlerimizden Balık burcunun güçsüz, aciz olduğu anlamını çıkarmamalısınız. Bunlar Balığın özellikleridir. Ama doğum anında yıldız haritasındaki başka güçler bu etkileri hafifletir ve hatta çok olumlu hale getirebilir. Örneğin Balık tipinin eşsiz iç dünyası kendisi için yararlı olabilir. Yazı yeteneği olan bir Balık insanı bu sayede başarıya erişebilir. Güzel sanatların bütün dallarında da durum aşağı yukarı böyledir. Ünlü pek çok yazar ve sanatçı Balık burcundan çıkmıştır.

Balık insanı endişeli tip olduğu için hemen karamsarlaşır. Bu üzüntü biraz sürerse sinir rahatsızlıkları ve sindirim bozuklukları ortaya çıkabilir.

Balık insanlarının sezgisi çok güçlüdür. Ayrıca türlü güzel şeyleri hayal edebilir. Konuşması yumuşak ve tatlıdır. Yaşamın güzel şeylerinden, renklerden, müzikten, lüksden zevk alır. Eğer yıldız haritasında ona yön verecek güçlü bir (ya da birden fazla) gezegen varsa Balık insanı renkli hayallerini gerçekleştirebilir. Çok romantiktir ve iyi bir sevgili olur. Sevdiği kimseyi türlü üstünlüklerle süsler. Onun iç yüzünü pek göremez. Hayal kırıklığına uğrarsa aşkı söner; ama kısa süre sonra yine büyük aşkla sever.

Balık insanlarının her konuda bir fikirleri vardır. Konuşkandırlar, anlattıkları hikayelerle diğer insanları hemen çevrelerine toplarlar. Kendilerini kimsenin dinlemediğini hissederlerse rüyalara dalarlar. Ama Balık insanları lotoda 8 tutturmayı hayal etmezler. Bu onlar için çok bayağıdır ve Neptün’ün onlara kazandırdığı alışılmamış yaratıcı yeteneklerine uygun değildir. Rüya ülkesinin kapıları onlara hep açıktır. Bu hayaller öylesine canlıdır ki onları gerçekleştirme isteği duymazlar. Çünkü bir amaca ulaşmak için gerekli savaşçı ruhları yoktur. Bunun dışında günlük işlerin rutinliğinden nefret ederler. Mutlu olabilmek için, gelecekte olmasını umut edebilecekleri yeni bir şeye ihtiyaçları vardır.

Balık insanları fikirleriyle başkalarını heyecanlandırabilmek için çok çaba harcarlar. Onlar için önemli olan tek şey, yaratıcılıklarını mesleki açıdan kullanmaktır, örneğin bir reklam ajansında. O zaman devamlı emir almaktan şikayet etmeyen yardımcıları varsa mesleklerinde yükselebilirler.

En mutlu Balıklar sanatçı olanlardır. Konuşkanlıkları sayesinde sık sık onları koruyacak hamiler bulurlar. O zaman rutin ekmek kavgasından kurtulup yaratıcı yeteneklerini geliştirirler.

__________________
Are you really here or am I dreaming?
I can't tell dreams from truth
For it's been so long since I have seen you
I can hardly remember your face anymore

When I get really lonely and the distance causes only silence
I think of you smiling with pride in your eyes a lover that sighs


IF YOU WANT ME, SATISFY ME...
IF YOU WANT ME, SATISFY ME...Kimseye benzemiyor gibisin. Yokluğun hepsinden ağır.

Hiç birine benzemedi ayrılığın. Niye benzesin ki ? Hepsinden çok sevilmedin mi.


~Claire isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usBookmark Post in TechnoratiFurl this Post!
Alıntı ile Cevapla

sponsor
Alt 01 Şubat 2011, 03:11   #2 (permalink)
* Shouldn't exist !
 
~Claire - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Üyelik tarihi: 03 Ağustos 2010
Nerden: Antalya
Mesajlar: 18.120
Tesekkür: 1.660
3.932
Tecrübe Puanı: 421
~Claire has a reputation beyond repute~Claire has a reputation beyond repute~Claire has a reputation beyond repute~Claire has a reputation beyond repute~Claire has a reputation beyond repute~Claire has a reputation beyond repute~Claire has a reputation beyond repute~Claire has a reputation beyond repute~Claire has a reputation beyond repute~Claire has a reputation beyond repute~Claire has a reputation beyond repute
~Claire - MSN üzeri Mesaj gönder
Standart

Balık Kadının Özellikleri


GIZEMLI, DEGISEN YUZLERI VE ISILDAYAN GULUMSEMELERIYLE GOZ KAMASTIRIRLAR.

Duygulari inanilmaz hizli degisir.Cok zevkli ve renkli bir kisiliklerii vardir.Dost canlisi ve neselidirler.

Cok bakimli ve guzel olurlar.Islerine hevesle baglanirlar. Sanata yatkindirlar.

Erkegini mutlu etmek icin her seyi yaparlar


Beyler, sağa doğru uzayıp giden sıraya girin ve lütfen hepiniz birden üşüşmeyin. Her erkeğe yetecek sayıda Balık kadını bulunmayabilir, ama bu, sırayı töreyi unutmanız için bir sebep değil ki! Sıranızı beklemek ve şansınızın yaver gitmesini dilemekten başka çareniz yok.

Astrolojiyi bir yana bırakın, zaten Balık kadınının büyüleyici güzellikleri dilden dile dolaşır. Onun da olumsuz yanlan vardır kuşkusuz; ama ilk bakışta, O her erkeğin ilk okul sıralarından aşkıdır. Belki biraz da Playboy tavşanı olması buna tuz biber eker. Şunu da kabul etmek zorundayız ki, bu kadının modern ve özgürlükçü olması, o dökme demirden biblo gibi görünüşüyle birleşince Balık kızının değerini büsbütün yükseltir. Kadınca gizemden yoksun bunca kadın, âşıkların yolunu karartan bir bulut oluştururken; o uslu, güzel, çaresiz Neptünlü yaratık, çevresine üşüşen erkekleri kocaman sopalarla geri püskürtmek zorunda kalmaktadır.

Aslında Balık Burcu kadınının bu kadar çok rağbette olmasına şaşmamak gerek. Bir kere, Neptünlü kadın evli olsa da olmasa da, erkeğini gölgede bırakma gayretine düşmez. Herhangi bir şekilde erkeğine tahakküm etmek gibi en ufak bir gizli, nöroptik arzusu yoktur. Erkek gönlünce, oturacağı zaman O'nun iskemlesini çekebilir, mantosunu tutabilir, ıslıkla O'na taksi çağırabilir, sigarasını yakıp, içine sine sine kendisinin ne harikulade bir adam olduğunu anlatabilir. Balık kızının tüm istediği erkeğinin kendisini koruması, ilgi ve sevgi göstermesidir. Başını erkeğin geniş omuzlarına dayayarak, kocaman açılmış şaşkın gözlerle onun ne kadar da güçlü olduğunu ve şu korkulu dünyada ona ne kadar çok ihtiyaç duyduğunu söylemekten büyük bir mutluluk duyar. Dışarda masumları yiyip, mahvetmek için bekleşen o azgın kurtları düşünsenize bir kez.. Bütün bunlar bir kızın korkudan düşüp bayılması için yeter de artar bile! Bu kadar nazlı olmayanları bile (ki Balık kızların çoğu nazlıdır,) erkeğin bütün dertlerini tatlılıkla dinleyerek, ona, her bunalım ânında başvuracağı iyi bir dert ortağı olurlar.

Balık kadını eşinin, âşığının, erkek arkadaşının, erkek kardeşinin, babasının, kısacası her erkeğin bir eli arkasına bağlıyken bile tüm dünyanın üstesinden gelebileceğini düşünür. Buna öylesine içtenlikle inanır ki, şaşılacak kadar az bir gayretle erkekleri de aynı şeye inandırır. Ne de olsa erkek erkektir. Bahk kızının neden bu kadar gözde olduğuna hâlâ şaşıyor musunuz? Balık kızı gururlu erkeği için, trafik gürültüsünden ve makinelerin takırtısından uzak, sıcak, rahat ve sakın bir huzur cennetidir. O'nun havuzundaki ışıklar yumuşak ve loştur. Bunlar, neon ışıklarının ve borsadaki, hayatım nasıl kurtaracağını bir türlü anlayamadığı, o minicik aptalca sayıların yakıp mahvettiği yorgun gözleri dinlendirir. (Bununla birlikte, eğer o sayılar gerçekten yaşamını kurtaracaksa, Balık kızı da hemen kaleminin ucunu sivriltebilir.)

Balık kızı kışın yumuşacık tüylü angora eldivenler, ilkbaharda nefis kabarık etekler giyer. Yazlar O'nu minicik bikinisi içinde bulur. Sonbaharda futbol maçlarında yanınıza oturup ellerini ceplerinizde ısıtmağa çalışırken ve size skoru sorarken son derece güzel ve sevimlidir. Kısacası o her mevsimde sonsuz kadıncadır. En hafif deyimiyle halanlarının bal çanağına üşüştükleri gibi, erkekler de Balık kızının çekiciliğine kapılmaktan kendilerini asla kurtaramazlar.

Balık kızıyla kısacık bir konuşma, bir erkeğin ânında rahatlamasına yeter. Erkeğin hayalinde, buz gibi bir havada ışıldayan ye çatırdayan sıcacık bir ateş canlanır, ya da kendisini, sanki tatlı bir ilkbahar gününde, kimsenin rahatsız etmeyeceği bir hamakta sallanıyomuş gibi hisseder. Balık kızı erkeğini mesleğindeki hiçbir sorun yüzünden suçlamayacağım, ya da elinde olmadan yaptığı yanlışlar için kınamayacağını açıkça belli eder. Bunlar her zaman başkasının suçudur, kendi erkeğinin değil. Erkeğine hiçbir zaman daha çabuk yükselmesi için basta yapmaz. Erkeğinin kendi yanındaki yeri O'na yeter. Şimdi Balık banın tüm diğer burçlar içinde, neden en tehlikeli "öteki kadın" olduğunu açıklamama gerek kaldı mı? Aman Tanrım!. Ancak, gene de benden bir uyan: Bu kız evlendikten sonra, sizi kendinize getirmek için dirseğiyle biraz dürtebilir. Doğrusunu isterseniz, epeyce dürtebilir. Bir bakıma, O'nun büyüleyici güzellikleri karşısında böylesine kör olup kendinizden geçtiğiniz için, bunu haketmiş sayılırsınız. Hattâ birçok kez epeyce alaycı bile davranacaktır. Ama, her kadının bazı kusurları olur. Balık kızı kavgacı olmaktan çok daha büyük çoğunlukla nazik davranacaktır. O'nun çileden çıkıp şirretleşmesi için eşinin son derece zalim ya da tembel biri olması gerekir. Eh, o zaman, zalim ya da tembel bir kocanın bu davranışı hak etmediğini kim söyleyebilir? Benden beklemeyin. Ben, O'nun yanındayım.

Ayrıca, O'nun o hoş, kadınca havası tüm küçük kusurlarını örter ve çoğu zaman tipik Neptün kızı yumuşak, hülyalı ve dişidir. Balık aynı anda iki ayrı yöne yüzdüğünden, başka kadınları sinir küpüne çeviren çalışmalı durumlara güzellikle ve sükûnetle uyum gösterir. Kuşkusuz, arada sırada ters bir söz ve sinir bozucu bir gevezelik O'nun normalde sakin olan düşünce akımını birden kaynatıp köpürtebilir. Bazen küçüklüğünde kendisine haşin davranılan ve acı çeken hassas bir Neptün kızı, bu ezikliğin, burcunun sembolü olan iki balığı ayırmasına izin verir ~ işte asıl bu, çok acı olabilir. O zaman, yalnız, mutsuz bir Balık olur, sürekli öfkeyle yüzer ve kendisinden kaçmak için derinlere daldığı her yerde kendisiyle karşılaşır. Kendine duyduğu sonsuz sevgi ve sempatinin içe dönmesinin gerçek zehir olduğunu hiç farketmez. Uyuşturucular, içki ve sahte hayaller gerçeği görmesine engel olur ve nehirdeki kendisini mahvedebilecek olan kayadan göremez. Ama normal bir Neptün kızı düzgün bir hareketle, her iki sembolik balığı sıkı sıkı bir arada tutarak yavaşça önce biraz geriye, sonra biraz ileriye süzülür durur. Öyle ki, hangi yöne yöneldiğini kesin olarak hiçbir zaman anlayamazsınız. Balık Burcunun, bütün nehirlerin içine aktığı derin, gizemli bir deniz olduğu söylenir. Eğer O'nun şaşırtıcı sırlarının bazılarını bilirseniz, o zaman O'nu yakalama şansınız biraz daha artar. O neden yüzer?

Herşeyden önce O, anlaşılması güç biridir. Nicky Hilton'a, Michael Wildıng'e, Eddie Fisher'a ve Richârd Burton'a sorun. Bunların herbiri bir Balık'la evlendi. Hem de aynı Balık'la. O, yalnız anlaşılmaz değil, zümrüt küpeleriyle sizi çekip kendine bağlama sanatını denerken, bazen aldancıdır da.

Şimdi; rengârenk keten önlükler giyen, utangaç utangaç gülümseyen ve kendisini yuvasına adamış bir eş, bir ev hanımı ve müşfik bir anne sembolü olan Neptünlü bir hanımefendiyi artık bir bakışta tanıyabilirsiniz. O'nun hiç de anlaşılmaz ve aldatıcı bir yanı olmadığını düşünüyorsunuz. Açık sözlülüğümü hoşgörün, ama yanılıyorsunuz. Örneğin, şu diğerlerine benzemediğini sandığınız Balık hanımefendiyi ele alalım; O'nu ben de tanıyorum, ya da tıpatıp O'na benzeyen birini... Bronx'da oturan bir dul, adı da Pauline. O da renkli önlük giyer ve çekingen çekingen gülümser -- hepsi tamam. Böylesine bir taşralı kadın tipi nasıl anlaşılmaz, ya da yanıltıcı olabilir, değil mi? Söyleyeceğim. Herşeyden önce, herkesi önlüğünün bağlarıyla kendisine bağlar (bunun henüz zümrüt küpeleri yok, gelecek yıl belki olur). Bu kısa boylu kadın, bir sevgili evlâdının kaybına, büyük bir gönül kırıklığına, sıkıntıya, trajediye, korkuya, fakirliğe, hattâ ani gelen ve çok kısa süren bir zenginliğin şaşkınlığına katlanıp, gene de ayakta kalmayı başarmıştır. Küçük oğlanların dizlerindeki yara berelerle, kırık çıkıklarla, kaybolan lâstik ayakkabılarla; Pazar günleri şapşal bir kocanın tertemiz mutfağında döke saça pişirmeğe çalıştığı yemeklerle ve kocasının Birleşmiş Milletler Binasının dışında asla rastlayamayacağınız tipten, hepsi aynı anda sekiz dilden konuşan o kalabalık akraba karmaşasıyla haşır neşir olup, hepsiyle başa çıkabilmiştir. Kaderin bütün bu cilvelerine Rocky Graziano gibi göğüs germiştir. Bu mu nazlı? Bu mu çıt kırıldım? Gelin görün ki, şu anda bile iki oğlu da O'nu çekici, çocuksu, çaresiz, heyecanla titreyen, korunmaya muhtaç ve sokak kapısının kilidinin bile nasıl çalıştığını pek anlamayan tatlı küçük yaratık olarak görürler, işte, Balık kızının anlaşılmazlığı, yanıltıcılığı, şaşırtıcılığı burada..

Balık kızının çok tatlı biçimde anlaşılmaz ve hülyalı bir hali vardır. Ekonomiden hiç anlamaz; ama, ünlü bir moda dergisinden çıkmış gibi şık giyinir, boy boy torunları için sık sık güzel yemekler hazırlar, kirayı günü gününe öder, bayramlarda ve doğum günlerinde yakınlarına ve dostlarına çok zevkli hediyeler gönderir - ve bütün bunları Jack Benny'nin bir seferde verdiği bahşişten fazla olmayan bir aylık gelirle yapmayı başarır. O'nun yüreğinde; gelinlerine, mahalledeki kütüphaneciye, başkalarınca istenmeyen birine, köşedeki mezeciye, manava, sokak kedilerine, kimsesiz çocuklara, kasaba, gazeteci çocuğa ve inanmayacaksınız ama, hattâ kendi ev sahibine ve buna benzer birbirini hiç tutmayan yaratıklardan oluşmuş koskocaman bir kalabalığa karşı açık bir sevgi ve şefkat vardır. Bir tek düşmanı olabilir: kocasıyla evlenmeden önce geri çevirdiği adam. O da herhalde düş kırıklığı içinde yabancı Lejyona katılmıştır ve Balık kızın şimdi onun adını bile hatırladığından kuşkuluyum. Kalpsiz yaratıklar şu Balık kadınları. Anlaşılmaz ve aldatıcı, öyle mi? ! (Aman bunu komşularına söylemeyin sakın...)

Mart rüzgârları gibi sizin Balık kız da havadan havaya girer. Son derece hassastır ve duygulan incindiği zaman kovalarla gözyaşı dökebilir. Size öyle sitem dolu bir bakışla bakar ki, kendinizi sanki bir küçük tavşancığı vurmuş gibi hissedersiniz. Balık kadınları bazen, yaşamlarını kurtarmak için vermek zorunda oldukları şiddetli savaşlar ve yükselme hırsı yönünden çaresiz bir şekilde silâhsız oldukları düşüncesine kapılırlar. O zaman derin bir bunalıma düşerler. Böyle zamanlarda O'na, o derin gizemli bilgeliğine herkesin hayran olduğunu ve içten dostluğunu esirgemediği her bir insanın kendisini çok iyi anladığını anlatmanız gerekecek. Bu da genellikle gerçeğin ta kendisidir, O'nun öğrenmesi gereken en zor ders, çekingenliğinden, kuşkularından kurtulmak zorunda olduğudur. Korkulan derinleşirse, başkalarından koparak kendi içine kapanacak ve sonra da neden yalnız kaldığına bir türlü akıl erdiremeyecektir. Sık sık, insanları zorladığı, onlara baskı yaptığı ve onları kötüye kullandığı endişesine kapılır; oysa o sırada böyle bir-şey kendisinden başka hiç kimsenin aklından bile geçmemektedir.

Kimi zaman Balık kızı utangaçlığını, aşırı hassasiyetini şakacılıkla, bilgiçlik taslamakla ve soğuk, bağımsız bir kişiliğe bürünmekle örtmeğe çalışır. Ancak, bu sadece bir korunma örtüşüdür; hassas kalbini kırabileceklerinden korktuğu kaba saba anlayışsız insanların yiyecekmiş gibi üstüne dikilen meraklı bakışlarından gizlenmek için bu örtüyü kullanır.

Yazdığı çok güzel şarkı sözlerine kendi gerçek ruhunu olduğu gibi döken bir Balık kızı tanıyorum. Bu şarkı sözlerinde kendi tatlı, çok özel rüyalarının renkleriyle gizli bir mesaj örüyor. Yazmadığı zamanlarda, insanların kendisini öyle tanımalarını istediği için, katı, duygusuz bir meslek kadını görünümüne bürünüyor. Gene de, bu tip bir Balık kızının bile kendi burcunun emirlerine karşı gelmeğe gücü yetmiyor. Tüm o sözüm ona bağımsızlık havası içinde, kaldırımın kenarında durup, taksi çağırmak için yanındaki erkeğin ıslık çalmasını bekliyor. Her insanın, kesinlikle yapmadığı bazı şeyler vardır. Neptün kadınlarına gelince; herkesin içinde, bir hanımefendiye yakışmayan davranışlarda bulunmak onların asla yapmadıkları şeylerden biridir. Balık kızı, yüreğindeki korkuları yatıştırabilecek ve sık sık tekrarladığı, "Kimin kocaya ihtiyacı var? Kocalar sadece yaşamınızı altüst etmeğe yararlar," iddiasından kendisini vazgeçirebilecek olan pek çok erkeği yanıltır. Aslında, düşünün bir kez, böyle bir sözü bir Balık kızının içtenlikle söylediğine inanabilir misiniz? O Balık kızı ki; uyumak, yemek içmek ve nefes almak kadar, birine ait olmak gereksinimi içindedir.

Bir Balık kızı, size ayırdığı büyük parçanın dışında, tüm kalbini çocuklarına verecektir. Çocuklarının hepsini yok sevecek; ama daha çirkin, daha zayıf, daha küçük, daha sağlıksız olanların, Balığın kalbindeki yeri de bir başka olacaktır. Ancak ve ancak bir Balık film yıldızı, minik gamzeli tatlı bebekleri atlayıp, korkulu gözlerle bakan ufacık sakat yavrucuğu evlât edinir. Dişi Balıklar, küçük oğlanların utangaçlığını ve acemice davranışlar içindeki yeni yetme kızların arttıkça artan sıkıntılarını anlamakta üstüne olmayan, dünyadaki en büyük kadınlardır. Bir Balık anne her yavrusu için binlerce tatlı, örümcek ağı gibi ince ince hayaller kurar. Küçükken kendi yoksun kaldığı şeylerden çocuklarının yoksun kalmamaları için varını yoğunu, herşeyini feda eder. Belki gereğinden fazla hoşgörülü olacaktır. Disiplin kurmak O'nun için zordur ve şunu anlaması gerekir ki, disiplinsizlik çoğu zaman aşın ihmal kadar kötüdür. Bir bakıma, disiplinsizlik; kendi başına yüzmeyi öğrenmek için sıkı bir rehberliğe ihtiyacı olan bu küçük Balıkların iyi yetişmeleri konusunda ihmal edilmeleri demektir. Eğer çok fazla yumuşak davranmak gibi bir hatâ yapıyorsa, bunu O'na tatlılıkla anlatın. Hiç gücenmeden anlayış gösterecek ve yanlışım düzeltmeğe koyulacaktır. Aslında birçok Neptünlü anne disiplinle yumuşaklık arasında mutlu bir orta yol tutmayı başarır ve çocukları da bundan, çok şey kazanırlar.

Balık kadını evin geçimini sizin sağlamanızı sevinçle karşılayacaktır. Siz son derece gerekli görmedikçe, herhalde iş dünyasının acımasız rekabetine girmemeyi tercih edecektir. Şayet tipik bir Neptün kızıysa, o koskocaman, insanın kafasını karmakarışık eden şirkette çalışırken ve sizin gelip kendisini oradan kurtarmanızı beklerken, yeterince sıkılmıştır zaten. Bazı, hepsi değil, ama bazı Balık kadınları çok ufacık bir parçacık müsriftirler. Çek defterlerinin Sanskritçe yazılmış dip koçanlarıyla banka hesaplarının neden bir türlü uzlaşmadığını anlamaları için biraz yardıma gereksinim duyabilirler. Gene de, tehlike canlan çalıp da, o güzelim şampanya zevkini yağı alınmış süte dönen bir cüzdanla bağdaştırmak zorunluğu doğunca, durumu gerektiği şekilde idare etmeyi başarırlar.

Balık kızı okyanusa kulak verir, o da O'na birşeyler anlatır. Şehrin orta yerinde O, hâlâ Neptün dalgalarının, Balıkça çarpan yüreğine, belki de bilmek istediğinden daha fazla şeyler fısıldayan sesini duyar. Sakın O'nun doğum gününü, evlenme yıldönümünüzü, ya da evlenme teklif ettiğiniz günü unutmayın. O unutmayacaktır.

West Virginia'da okula birlikte gittiğimiz Balık arkadaşımı hiç unutmayacağım. Uzun siyah saçlı ve yeşilimsi kahverengi gözlerinde o garip Neptün ışıklan parıldayan ufak tefek bir kızdı. Birçok isteyeni arasından büyük bir futbol yıldızını seçerek evlendi. Bu hiç beklenmeyen bir evlilikti. Hâlâ hatırlanın, birgün kocasına, neden evlenmek için kendisini seçtiğini sormuştu; merak ediyordu doğrusu. Kocası şu yanıtı vermişti: "Aslını sorarsan Ufaklık, çok tuhaf birşey olmuştu. O gün sana evlenme teklif etmek aklımın ucundan bile geçmiyordu. Hatırlarsın, parkta havuzun kenarındaydık. Çevremizde uzanıp güneşlenen piliçlerin hepsinin de yüzmekten sırılsıklam plan saçları tel tel ayrılmışa. Şezlongların üzerinde sıcaktan gevşemiş, terden yapış yapış olmuş bir görünüşleri vardı. Sen, o ağacın altında, bembeyaz fisto giysinle oturuyordun. Öyle serin ve ötekilerden öyle farklı görünüyordun ki... Sen - nasıl söylesem - sen, tam anlamıyla bir genç kız gibi görünüyordun..."

îşte, Balık kadınının en gerçek gizemi budur, ister bir manastırda, kendini Tanrıya adamış bir rahibe olarak Neptün'ün çağrısını izlesin, isterse gürültülü bir gece klübünde sıcaktan bunalmış bir şarkıcı kadın olsun - her haliyle O, bir genç kızdır. Tam anlamıyla bir genç kız. Yüzde yüz, genç kız...


Alıntı.
__________________
Are you really here or am I dreaming?
I can't tell dreams from truth
For it's been so long since I have seen you
I can hardly remember your face anymore

When I get really lonely and the distance causes only silence
I think of you smiling with pride in your eyes a lover that sighs


IF YOU WANT ME, SATISFY ME...
IF YOU WANT ME, SATISFY ME...Kimseye benzemiyor gibisin. Yokluğun hepsinden ağır.

Hiç birine benzemedi ayrılığın. Niye benzesin ki ? Hepsinden çok sevilmedin mi.


~Claire isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usBookmark Post in TechnoratiFurl this Post!
Alıntı ile Cevapla

Alt 01 Şubat 2011, 03:11   #3 (permalink)
* Shouldn't exist !
 
~Claire - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Üyelik tarihi: 03 Ağustos 2010
Nerden: Antalya
Mesajlar: 18.120
Tesekkür: 1.660
3.932
Tecrübe Puanı: 421
~Claire has a reputation beyond repute~Claire has a reputation beyond repute~Claire has a reputation beyond repute~Claire has a reputation beyond repute~Claire has a reputation beyond repute~Claire has a reputation beyond repute~Claire has a reputation beyond repute~Claire has a reputation beyond repute~Claire has a reputation beyond repute~Claire has a reputation beyond repute~Claire has a reputation beyond repute
~Claire - MSN üzeri Mesaj gönder
Standart

Balık Erkeğinin Özellikleri


BIR DENIZCI EDASIYLA, HAFIF SALLANARAK YURUYEN BALIKLARIN

GOZLERI, ICLERININ DERINLIGINI YANSITIR.

Yuzlerinde en cok dikkat ceken yer gozleridir. Cok duygusaldirlar. Muhtesem bir asik olurlar.

Cok ince ve dusuncelidir.Onu gercekten anlayan bir kadinla evvlilige katlanabilirler.

Ilginc fantezileri vardir. Hayallerindeki kadina ulasmak icinn epey dolasmasi gerekir.

William Shakespeare bir Boğa'ydı ama, sanki bir Balık erkeğiyle ilişki kurmayı düşünen herkese şu mesajı bırakmıştı: Erkeklerin yaşamında bir yükseliş vardır, Sele kapılmışcasına alır götürür servete; Birde, tüm yaşamı boynuca O, Sığlıklarda sürünüp, mahkûm olur sefalete.
Şayet bir Neptünlüye âşık olmak üzereyseniz, yukarıdaki dizeleri, burnunuzu her pudralayışta görebilmeniz için, çantanızdaki aynaya yapıştırın. Böylece, kalbiniz bir yana, geleceğinizi ya yapmış ya da yıkmış olacaksınız.

Pembe rüyalar içinde olan kafanızdaki karmaşıklığı çözmeğe ve yanısıra ayışığında yüzmeyi kurduğunuz Balık dostunuzun suların ne zaman yükseleceğini bilip bilmediğini iyice anlamağa çalışın. Eğer yükselen suların seline kapılmayı biliyorsa, dünyada hiçbir kızın olamayacağı kadar şanslısınız demektir. Birlikte üne ve servete doğru yüzeceksiniz. Yok eğer, sizin Balığın, gözlerini yıldızlar kamaştırdığı için suların yükselişini görmeyip o coşkun seli kaçırması gibi bir olasılık varsa - sizi uyarırım, böyle bir Neptün akılsızlığı, bilemeyeceğiniz kadar korkunç bir bahtsızlıkla sonuçlanabilir.

Bir Balık erkeği, olmasını istediğiniz herşey olabilir ~ ya da olmasını istemediğiniz herşey olabilir. O'nun yaşamındaki yükseliş fırsatla eş anlamlıdır. Kesin karar, azimli davranış ve başarıya engel olan o sulu hayallere son verme yeteneği ister. Asıl sorun şudur ki, bazı Balık erkekleri,ayaklarına çarptığı zaman bile suların yükselmekte olduğunu asla farkedemezler.

Balık erkeği zayıf değildir. Yalnız bazen solmakta olan bir gümüş yıldızla gereğinden fazla oyalandığı için, başarının parlak güneşini kaçırabilir. Bütün Balıklar tatlı hayalciler değillerdir tabiî. Ama bir çakıl parçasıyla uyandırabileceğiniz Balıklardan daha fazlası, öyledir. Bununla birlikte, gene de bir umut var. Yaşamın olduğu yerde her zaman umut da vardır zaten. Her ne kadar dünya onların o güzel hayal güçlerine ölesiye muhtaçsa da, Balık erkeğin ekmeğini kazanmak için bir işin ucundan tutması gereken zamanlar da vardır. Bir işi tutunca da tam tutar. Zira Neptün'ün keskin zekâsı sezgileriyle birleşince Balığı şana, şerefe ve üne kavuşturacak olan yüksek hedeflere yöneltebilir. Hattâ büyük zenginliğe ve ölümsüzlüğe de erişebilir. Bu kadar olmasa bile (her zaman onikiden vuramazsınız) en azından saygıdeğer bir kişi olur ve rahat bir güvenliğe kavuşur. Sizin birlikte yüzdüğünüz Balık erkeğin bu çeşit bir Balık olmasını dileyelim. Bu koşullar altında başka hiçbir Burç, Balığın yeteneğini ve gücünü (potansiyelini) durduramaz.

Bununla birlikte, diyelim ki yirmi beş yaşlarındaki bir Balık yaşamındaki yükselmeye uygun zamanı farkedemedi, kaçırdı. O zaman, dosdoğrusunu söylemek gerekirse, geleceği pek de ümit vermez. Bunun haksızlık olduğunu mu düşünüyorsunuz? Pekâlâ, süreyi otuz beş yaşa kadar uzatalım, ama bilin ki kumar oynuyorsunuz. Ben geleceği parlak değil dedimse, sizi düşünerek böyle söyledim. Bir eş olarak --aile hayatı açısından. Kendi kişisel geleceği şöyle böyle yeterli olabilir. Eskimiş hayallerini gömüp, basan için taze fikirler üretemeyen pek çok Balık erkeği gene de iyi kötü mutlu olacakları hayatlar yaşayabilirler. Çünkü onların bütün ihtiyacı, kenarı köşesi paslanmış da olsa; o hayallerdir. Buna bir testi şarapla iyi bir somun ekmeği de eklediniz mi, biz uygunsuzların çoğu kadar mutlu bir adam olur çıkar. Ha! Bir şeyi eksik söylediğimi farkettiniz! Bir somun ekmek, bir testi şarap ve Siz, tamam mı? Rubaileri okuduğunuza memnun oldum... Ama şunu bilin ki, "Siz'i kasten atladım. Hayalci, hassas, artistik Balık ekmek ve şarapla da pekâlâ yaşayabilir hattâ bu ona yeter de artar bile. Gelin görün ki bu perhiz bir eşi, birden beşe kadar tatlı minikleri, hattâ kimbilir, (Burcunu göz önüne alınca) belki birkaç da büyüğünü beslemeğe yetmez. Sizin de, çorap, kozmetikler, ayakkabı, ıspanak, kira parası, kereviz, süt, ampul filân gibi bir takım ihtiyaçlarınız olacak; yani, her halde ne demek istediğimi anlıyorsunuz.

Bu çeşit bir Balıkla evlenebilmek için sadece bir tek çare var: O da mirasyedi olmak. Yok, hayır, bir çare daha var: iki işiniz olması - biri sizin, biri de O'nun için. Artık şeytan gibi her ikisinde de siz çalışırsınız...

Şimdi; romantik saatler boyunca mutlu olmayacağınızı söylemedim. Bir şey var ki dünya yüzündeki hiçbir çeşit balık romansda sıkıntı çekmez. Aşkı sanki teneffüs ederler. Gelin görün ki, aşk ıspanağın, bebek patiklerinin ve akü sağlığınızın yerini tutmaz. Gezegenler, kendi hikmetleri çerçevesinde, bu hayalci, Allahlık tip Balık erkeğini korumak için bol şans vererek, yaşamın bu çeşit karışıklıklarını halletmişlerdir. Bir patron ya da patroniçe bulurlarsa (ikincisi daha olasıdır, ama ikisi de olabilir) bu adam büyük bir müzisyene ya da en azından harika bir insana dönüşebilir. Ama, başında siz, o tatlı minikler, ve de daha büyükleri, yaratılışının artistik sadeliğinden doğan bütün o karmaşa varken, bırakın patroniçeyi, patronu nasıl bulacak?

Bu işin yürümeyeceğini kabul etmek zorundasınız. En iyisi, şimdiden tezi yok, O'na güle güle deyin. Biraz ağlarsınız, biraz acı çekersiniz ~ hattâ derinden yaralanırsınız. Ama ne de olsa, yürüyen konuşan bir hayalle evlenip, cüzdanınızda boş dileklerden başka hiçbir şey olmadan ev sahibiyle yüz yüze gelmekten iyidir. Çünkü bu gerçekten acıdır.

Ekmek ve şarap tipini böylesine yürekli ve gerçekçi bir bakışla inceledikten sonra, şimdi diğer tip Balık hakkında konuşabiliriz. Hani şu suyu yükselirken yakalayan Balık. Hiç kuşkusuz O, her kız için, kaçırılmayacak bir kısmettir. Her zaman O'nun bir Einstein'a ya da bir George VVashington'a dönüşmesi olasıdır ki, bu tek kelimeyle harikulade bir şeydir. Gerçi, Einstein'in kafası hafta sonlarında biraz denklemleriyle meşgul olsa da, ve George akşamlan işinden eve gelirken belki bazı sorunları beraberinde getirse de, bundan daha iyisini isteyemezdiniz, ille de kusursuzluk aramak zorunda değilsiniz. Süper pratik Oğlak ve o atak, hiddetli Koç erkeğinin bile birkaç küçük kusuru olabilir. Güzel olan, suyun üst yanına doğru savaşarak yolunu bulan bir Balığın çok büyük olasılıkla, ikiz ödülleri olan şöhret ve serveti ayaklarınıza sermesidir. Başka bakımlardan da O, gerçekten büyük insandır.

Bir Balık erkeğin ön yargılan hiç yoktur. Mokasenleriyle birkaç mil yürümedikçe bir kızılderiliyi, çıplak ayakla dolaşmağa kalkışmadıkça bir budisti yargılamak aklının ucundan bile geçmez. O zaman bile anlayış gösterecek ve eleştirici bir yargıda bulunmayacaktır. Soğuk suçlamalarda çok kısa, sıcak hoşgörüde çok uzundur. Hattâ kayınvalidesine bile anlayış göstermeğe çalışır. Bunu kaç erkek yapar?! Neptün erkeğinin hiçkimsede bulunmayan bir halden anlayışı vardır. Arkadaşları sırlarını O'na açarken tepki göstermesinden hiç korkmazlar. Balıkda şok yaratmak için, gerçekten büyük olay ister. Siz, ben ve sizin Balık üçümüz bir odada otururken içeriye bir adam girse ve dört ayrı eyalette dön kansı olduğu için biraz endişelendiğini anlatsa, belki siz dik dik adama bakarak hapsedilmeyi hak ettiğini düşünürsünüz; ben adama dudak büküp 'kokarca' diyerek alay ederim; ama sizin Balık muhtemelen adama "Hangi dört eyalet?" diye soracaktır. "Kanlanman içinde âşık olduğunuz biri var mıydı?" Balık meraklıdır ama olaylar O'nda hiç şok yaratmaz. O adama gelince, Balığa göre, çok büyük anlayışa ve çok iyi bir avukata ihtiyacı var.

Balık bir ya da iki sırrını kaza ile birine açabilir, ama bunu asla isteyerek yapmaz. Bazen yapacağı zararı farketmeden konuşur. Söylediği sözlerin, insafı az kişilerce yanlış ışık altında yorumlanabileceğini bir türlü anlamak istemez. (Örneğin, o zavallı çok kanlı adamın çektiği sıkıntıları, kendi kızkardeşi ve sizin anneniz gibi insanların neden anlamadıklarını kavrayabilmesi için Balığın bir hayli düşünmesi gerekir.) Öte yandan, birşeyi yüzgecinin altında saklamasını kendisinden özellikle rica ederseniz, ağzı çok sıkı güvenilir birisi olur ve en gizli en korkunç sırlanma bile O'na güvenerek açabilirsiniz.

Merkürinin etkilediği kimi Balıklar çabuk, akıcı olarak ve sık sık konuşurlar. Tipik Neptünlü yavaş konuşur, kibar düşünür ve kendi işinden başkasına karışmamaya çalışır. Gene de, kendim sürekli olarak arkadaşlarının, akrabalarının ve komşularının dertleriyle yüz yüze bulur. Neptün dertleri öylesine güzel dinler ki, hepsi akın atan Balığa koşarlar. Saç kurutucunuzun kırılması, babanızın sinüzit sıkınası, banka hesabınızın suyunu çekmesi gibi küçük dertlerinizi O'na açmaktan hoşlanırsınız, ama pek üstüne varmamaya çalışın. Bir Balık kocanın ya da erkek arkadaşın hiç ihtiyaç duymadığı bir şey varsa, o da dertlerin kucağına yığılmasıdır. Başkaları zaten günboyu dertlerini O'na yüklüyorlar. Paket paket. Sizin yanınızda biraz rahatlamaya ihtiyacı vardır, insanlar aslında Balığa yüklenmek istemezler. Ama Neptün yapısının bu kadar hassas bir alıcı olduğunu pek farketmezler. O çevresindeki iyi ya da kötü, eğlenceli ya da korkunç, karanlık ya da aydınlık bütün titreşimleri tepeden tırnağa algılamaktadır. Her mistik insanın söyleyebileceği gibi (ki bunların çoğu Balıktır) böylesine emici, duygulu bir süngerin yaşamı, ruh sağlığı üzerinde yıpratıcı bir etki yapabilir. Şu bir gerçektir ki, O'nun, kulağını arayan, kalbini çelen herkesin duygularını çok canlı olarak O'na hissettiren hassas alıcıları vardır. Balık insanları çoğunlukla uzun süreler dinlenmek zorundadırlar. Neptün ruhu arada sırada yalnız kalmalıdır ki, taze esintiler kendisine aktarılan bütün o dertlerin yaralarını iyileştirebilsin ve sakin, yıpranmamış kişiliği geri gelsin. O yüzden Balık erkeğinizi sükûnet anlarında sakın rahatsız etmeyin. O'nun o sükûnete çok ihtiyacı vardır. Yalnız kalmak ya da kendi başına yürümek isterse, bırakın gitsin. Çok fazla bir arada olmak Balığın aşkındaki güzelliği bozabilir. O sevginin sere serpe büyümek için genişliğe ihtiyacı vardır.

Balığın hassas olduğunu ve kolayca incinebileceğim unutmayın. Balığın çekingenliği kendi yetersizliklerini üzülerek farketmesinden ileri gelir ve bu yetersizlik her ne olursa olsun, O'na çok acı verir Hayranlık duyduğu birinin O'nun erdemlerinin farkında olduğunu bilmek ister. O, sizsiniz. Desteğinizi O'ndan hiçbir zaman esirgemeyin.

Balık Yoga ye Zen yapmayı, doğa üstü olaylar ve inançlarla uğraşmayı deneyebilir. Belki astroloji, numeroloji ye hatta yeniden dünyaya geliş konularına da ilgi duyacaktır. Akrep gibi Balık da gizli güçler, bilinmeyen olaylarla ilgili kurallara ilgi ve anlayışla doğmuştur. Yaratılışında bulunan bu gibi ilgiler kendisi için genellikle iyidir. Ruhsal dengeyi korumasına yardımcı olur ve canlı hayal gücünü dengede tutan bir çapa görevi yapar. Balık erkeği arada sırada öfkelenir ama öfkesi pek şiddetli değildir ve uzun da sürmez. Kızgınlığı geçtiği zaman da sular gene durulur ve yaşam tekrar eski huzurlu sakın havasına döner. Bazı Neptün erkekleri evde biraz bağırıp çağırsalar da zararsızdır. Balık için örneğin Boğa Burcunun boğası gibi gerçekten böğürmek hemen hemen olanaksızdır. Görüyor musunuz, ne kadar şanslısınız?

Kendisinin duygularım, düşüncelerini anlamak güçtür ama, Balık başkalarının kafalarındaki şeytanlıkları apaçık görmekte hiç güçlük çekmez. O'nu aldatmak zordur. Kafanızın içinden dosdoğru öbür tarafı görecektir. Öte yandan, sizi yanıltmak için iyi bir nedeni olduğu zaman, yanıltabilir. Kendi kişisel işlerini, duygularını meraklı gözlerden kesinlikle gizli tutmak istediği için karşısındakini yanıltır.

Tanıdığım bir Balık bu işte o kadar ileri gitti ki, hükümeti yanıltmayı başardı; bu da öyle kolay bir iş olmasa gerek. Tüm yaşamı boyunca nüfus sayımı görevlilerinden sakınmayı başarmış, îç Gelirler vergi memurları herhalde bir Pago Pago yerlisini ondan daha iyi tanıyorlardır. Yakayı ele vermiyor, çünkü kendisi bir yazar. Telefonu uydurma bir isme kayıtlı; sosyal güvenlik kam veya ehliyet almak için de hiç müracaatı olmamış. Adamın birinin bir numara çevirip bütün özel sırlarını öğrenivermesinden korkuyor.

Belki sizin Balık bu konuda o kadar nörotik olmayabilir. Ama gene de, aslında puro aldığı halde size kuru temizlemecide olduğunu söyleyeceği zamanlar olacaktır. Neden bunu ben de bilmiyorum. Kendisi de bilmez. Bu Balığın zevk aldığı anlaşılan (ikizler de öyledir) bir çeşit zararsız aldatmacadır. Yeşil pantolon askısı takarken, başkalarının turuncu askı taktığını ya da hiç askı kullanmadığını sanmaları O'na, her nasılsa, güven duygusu verir. Madem ki bu O'nu mutlu ediyor, öyleyse bırakın o küçük bilmecelerini kullansın. Bunu ne diye büyük bir sorun haline getirmeli? O'nun temizleyicide olmadığını siz de biliyorsunuz, çünkü dükkanda puro alırken kendi gözlerinizle görmüştünüz. Pantolonun Pazartesiye kadar hazır olmayacağını söylediklerini anlatacak olursa, temizleyicinin elinin de pek yavaş olduğunu söyleyin, geçin. Sadece canlı hayal gücünü yağlayıp tam hızla çalışır durumda tutmak için, böyle ufak tefek aldatmacalar yapmaktan çok daha kötü alışkanlıkları olabilirdi.

Öyle büyük kıskançlık nöbetlerine tutulmayacak. Tutulsa bile, doğuştan öyle kusursuz bir aktördür ki, (eğer bunu göstermesine fırsat verirseniz) büyük olasılıkla bunu size belli etmeyecektir. Ama, tüm o şair, yumuşak yaratılışıyla gene de bir erkektir, sizden her halükârda tam bir sadakat bekleyecektir. Öte yandan, siz kendi kıskançlığınızı önlemeye bakın. Zira O'nun her iki cinsten de sıcak arkadaşları olacak ve onlara pek sevimli davranacak; hattâ bazen hiç uygun olmayan saatlerde. Sosyallik O'nun doğal yapısı. Elinden birşey gelmez. Eğer siz şiddetle sahiplenen bir tipseniz, tehlike var demektir. Bir Koç ya da Aslan kızı başka bir ay ışığının peşine düşse daha iyi olur. Balık güzelliğe hayrandır, zaman zaman güzel bacaklara baktığı olur. Biraz gayretle buna göz yumarsanız, ödülünüz, hem romantik bir âşık, hem de evrendeki herşey hakkında konuşabilen, iyi bir arkadaş olmayı bilen nazik bir koca olur.

Ö yalnızlık ve sıkıntı anlarında üstünüze hey heyler gelince, önlüğünüzü çıkartıp akvaryumun arkasındaki köşeye fırlattığınız gibi üstünüze san bir elbise ve yüzünüze de bir altın gülücük takın, yeşil biletlerinizi alıp neşeli bir şova gidin; O'nu götürmeyin. Balıklar özellikle imâya karşı hassastırlar. Para konusunda tutumlu ve dikkatli olmasını sağlamanız pek kolay olmayabilir. Neptün insanları (Oğlağın veya Boğa, Kova, Yengeç Burçlarındaki güçlü gezegenlerin etkisinde değillerse), açıkçası pek tutumlu sayılmazlar. Tutumlu olmayı öğrenecektir. Ama lütfen siz de müsrif biri çıkıp işleri büsbütün karıştırmayın. Tabii elinizden gelirse. Her ailede bir müsrif, evin fakirleşmesine yeter. Balığın önünde iyi bir örnek olmalıdır. "Lideri izle" kuralı Balık karakterinde nasıl işe yarar, bilemezsiniz. Yani, eğer lider O'nun yakını ise ve saygı duyduğu biriyse. Balığın doğal yapısı, çevresindeki titreşimlere karşı çok hassas bir alıcıdır. Özellikle bu titreşimler duyguyla yoğunlaşmışsa.

Çocuklar için bulunmaz bir eğlence ve oyun arkadaşıdır. Belki onları tekne gezintilerine, yüzmeye ve snorkelle dalmaya götürecektir. Çocuklar en sevdikleri masal kahramanlarını yaşayan renkleriyle canlı olarak O'nda bulacaklardır. Onların küçük kafalarını yaşlarına göre felsefe serpintileriyle zenginleştirebilir, onlara yumuşak baladlar söyler, ya da yoga stili başlarının üstünde durmayı öğretir. Çocuklar her halde O'nu çok sevecekler. Az rastlanır bir yetenek olarak, küçük bir kuşu incitmeden ve korkutmadan avucuna almayı bilmesi sayesinde çocuklarınız dengeli ve uyumlu büyükler olarak yetişecekler. Çocuklarla ilgili sorunlar çıktığı zaman siz onları tokatlarken O dertlerini dinleyecek siz burunlarını ve giysilerini temiz tutarken O kafalarım canlı ve faal tutacaktır. Ve sonuç kuşkusuz iyi olacaktır.

Hiçbir zaman bu adamın hayallerini küçümseyip ayak altı etmeyin --bunu hiç affetmez ve hiç unutmaz. Hayal arabasını bağlayacağı iyi, sağlam bir yıldız bulmasına yardım ederek, hayallerini gerçekleştirmesi için O'na bir şans tanıyın. Bağlanacağı yıldızın da sağ duyu eklipsinde, vızıldayan değil parlayan bir yıldız olmasına dikkat edin. Aşkta Balığın duygusal olarak sınırsız bir güvene ve sadakata ihtiyacı vardır. Bu, aynı zamanda, aslı olamayan yakınmalarla O'na yüklenmemeniz gerektiği anlamına da gelir. O'nun heyecan dolu umutlarının anlayışlı bir sevgiyle sulanması, beslenmesi gerekir. Mutlu bir aile hayatıyla da toprağını zenginleştirmeyi unutmayın. Durmadan kusur bulup dırdır etmek ve eleştirmek gibi öldürücü haşaratı onun köklerinden uzak tutun. Birgün kafasındaki o vahşi ve çılgın umutlar arka bahçenizdeki, gereksiz yaban otlarından, yüksek para ağaçlarına dönüşecek ~ hem de sizin özel rüyalarınızın erişemeyeceği kadar yüksek ağaçlara... Balığın yüreğinden sonsuza kadar umut fışkırır. Onu küçümsemeyin. O umut pınarlarını sevgi ve şefkatle beslerseniz, birgün sizi hiç umulmadık muazzam bir şans yağmuruna tutabilirler.

Balığın "kendini mahveden" bir burç olduğunu duymuş ya da okumuşsunuzdur; bu da sizin sinirlerinizi bozup terslik etmenize yol açabilir. Korkmayın. Bütün Neptün erkeklerinin her zaman biraz kendilerine zarar verdikleri doğrudur. Ama, tıpkı, size bağlanmadan verilen bir paketi bağladığınız gibi, O'nu da tekrar 'sağlamlaştırabilirsiniz'. Düğümleri yeterince sıkı atarsanız, sık sık çözülmez. O'na kahvaltıda bir hayal, öğle yemeğinde zekîce bir şaka, akşam yemeğinde Chopin ve yemekten sonra da Browning ikram edin. Sonra da keyfinize bakın. Atlamaktan korkmayın, çünkü su çok güzel.Alıntı.
__________________
Are you really here or am I dreaming?
I can't tell dreams from truth
For it's been so long since I have seen you
I can hardly remember your face anymore

When I get really lonely and the distance causes only silence
I think of you smiling with pride in your eyes a lover that sighs


IF YOU WANT ME, SATISFY ME...
IF YOU WANT ME, SATISFY ME...Kimseye benzemiyor gibisin. Yokluğun hepsinden ağır.

Hiç birine benzemedi ayrılığın. Niye benzesin ki ? Hepsinden çok sevilmedin mi.


~Claire isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usBookmark Post in TechnoratiFurl this Post!
Alıntı ile Cevapla

Alt 01 Şubat 2011, 03:12   #4 (permalink)
* Shouldn't exist !
 
~Claire - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Üyelik tarihi: 03 Ağustos 2010
Nerden: Antalya
Mesajlar: 18.120
Tesekkür: 1.660
3.932
Tecrübe Puanı: 421
~Claire has a reputation beyond repute~Claire has a reputation beyond repute~Claire has a reputation beyond repute~Claire has a reputation beyond repute~Claire has a reputation beyond repute~Claire has a reputation beyond repute~Claire has a reputation beyond repute~Claire has a reputation beyond repute~Claire has a reputation beyond repute~Claire has a reputation beyond repute~Claire has a reputation beyond repute
~Claire - MSN üzeri Mesaj gönder
Standart

Balık Burcunun Aşk Hayatı


Balık ilk bakışta büyüleyicidir. Genellikle çok kibar ve yumuşacık bir tarzı vardır Balık insanının. Aslında, bir romantizm ve rüya aleminde yaşar. Hassas, gizemli özelliklerinin yanında, psişik yetenekleri de yaşamında önemli rol oynar. Kolayca sevmeye ve aşık olmaya yatkın bir yapısı vardır.
Balık doğru insanı buluncaya kadar, pek çok aşk ilişkisi yaşayabilir. Sürekli bir ilişki için, duygusal ihtiyaçlarına karşılık bulması ve kendini güvenlikte hissetmesi gereklidir. Her türlü insana ve ortama kolayca adapte olabilen Balık insanları, gerçekten çok çekicidirler. Bir Balık insanının gönlünü kazanmak için, dış görünüşüne iltifat etmek, ya da yaptığı bir şeyleri takdir etmek doğru bir başlangıç olur.

Eğer Balık'a yeterince düşünceli, nazik, sevgi gösterebilen tavırlarla yaklaşılırsa, karşılığında inanılmaz bir sevgi ve sadakat verecektir. Eğer Balık ilişkide eleştirel yaklaşımlar ve sadakatsizlik görürse, tolerans gösteremeyip, incinip, yıkılan özelliktedir. Balık insanı sevdiği için her şeyi yapabilecek ve göze alabilecek kapasitededir. Bir kere sevdiği zaman, tüm vaktini, enerjisini ve kaynaklarını bu insan uğruna harcayabilir. Balık sanata ve karşılıklı iletişim kurmaya bayılır. Mistisizm, doğaüstü, deniz ve güzel sanatlar ilgisini çeken konular arasındadır.

Bu hassas burcun üyeleri, reddedilmeyi ya da tamamıyla gözardı edilmeyi hiç sevmezler. Oldukça iyi bir dinleyici olan Balık insanları, aynı zamanda başkalarına empati duymakta da ustadırlar. Balık aradığı sevecen, sadık ve şefkatli eşi bulduğu zaman, başka hiç bir şey O'nu aşkından döndüremez.

Seçtiği ve sevdiği eşinin yaptığı her şeyi, verdiği her kararı karşı çıkmaksızın kabul eder. Oldukça romantik ve duygusal bir aşık olan Balık insanı, sevdiğinin ihtiyaçların cevap verebilmek adına her şeyi yapabilir.


Alıntı.
__________________
Are you really here or am I dreaming?
I can't tell dreams from truth
For it's been so long since I have seen you
I can hardly remember your face anymore

When I get really lonely and the distance causes only silence
I think of you smiling with pride in your eyes a lover that sighs


IF YOU WANT ME, SATISFY ME...
IF YOU WANT ME, SATISFY ME...Kimseye benzemiyor gibisin. Yokluğun hepsinden ağır.

Hiç birine benzemedi ayrılığın. Niye benzesin ki ? Hepsinden çok sevilmedin mi.


~Claire isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usBookmark Post in TechnoratiFurl this Post!
Alıntı ile Cevapla

Alt 01 Şubat 2011, 03:18   #5 (permalink)
* Shouldn't exist !
 
~Claire - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Üyelik tarihi: 03 Ağustos 2010
Nerden: Antalya
Mesajlar: 18.120
Tesekkür: 1.660
3.932
Tecrübe Puanı: 421
~Claire has a reputation beyond repute~Claire has a reputation beyond repute~Claire has a reputation beyond repute~Claire has a reputation beyond repute~Claire has a reputation beyond repute~Claire has a reputation beyond repute~Claire has a reputation beyond repute~Claire has a reputation beyond repute~Claire has a reputation beyond repute~Claire has a reputation beyond repute~Claire has a reputation beyond repute
~Claire - MSN üzeri Mesaj gönder
Standart

Balık Burcu Cinsellik ve Sex Analizi


Aşkın karşısında güneşte kalmış kar gibi erirler. Yumuşak ruhludurlar. Aşkta formaliteleri severler

Erkek
Uçarı, daldan dala konan, bir türlü yakalanmak bilmeyen Don Juan tipi. Mistik yanı kuvvetlidir, aşkın formalitelerine bayılır. Kadınlar onun peşinde koşarlar.

Kadın
Kendini çok çabuk teslim eder. Ateşlidir. Ahlâk anlayışı toplumunkine uymayabilir, ama bağlandığı zaman herşeyiyle kendini verir.


BALIK ile KOÇ : Koç'un dinamizmi, Balık'ın yüksek cinsel potansiyelini açığa çıkaracaktır. Koç elbette hükmedecektir, ama bu zaten Balık'ın aradığı şeydir. Yine de, bu beraberliğin öteki konularda da sürebilmesi için bazı taktikler gereklidir. Balık eleştiriden nefret eder, oysa Koç lafını esirgemeyen tiplerdendir. Farklılıkları üzerinde çalışırlarsa, cinsellik yüklü,dayanıklı bir ilişki olacaktır.

BALIK ile BOĞA : Eşit derecede tutkuludurlar ancak hassas Balık, ayakları yere basan Boğa'dan istediği ilgiyi göremez. Duygusal ve içli Balık, oldukça acı çekecektir. Bu sorun ortadan kaldırılırsa, beraberliğin iyi bir şekilde yürüme şansı artar. Şehvetli bir beraberlik,tatmin edici bir evlilik olur.

BALIK ile İKİZLER : İki tutarsız burç, umut vadetmeyen bir cinsel beraberlik oluşturur. Aralarında fiziksel bir çekim olabilir fakat bunun devam etmesi için İkizler fazla değişken , Balık da fazla hassastır. İkizler'in düşüncesizliği Balık'ı yaralar. İkisi de daha güçlü ve baskın eşlere ihtiyaç duyarlar. Kısa ve muhtemelen ateşli bir ilişki, mutsuz bir evlilik gözüküyor.

BALIK ile YENGEÇ : Yengeç çok talepkar bir sevgili olabilir ama Balık'ın buna bir itirazı zaten yoktur. Cinsel açıdan ikisi de coşkundur. Yatak odasında çok iyi vakit geçireceklerdir. Yengeç önderliği alacak ve kararları kendisi verecektir. Bazı kavgalara karşın, ilişkinin bütününde birbirlerini duygusal açıdan tatmin ederler ve gene birbirlerinin hassasiyetine özen gösterirler. Çok uyumlu bir çift.

BALIK ile ASLAN : Su ile ateş birbirine karışmaz. İçe dönük Balık, dışa dönük Aslan'ı hayal kırıklığına uğratır., yatak odasında bile. Zaten birbirlerini pek anlamazlar. Duygusal Balık, Aslan'ı bıktırır. Aslan da doyumu başka yerlerde aramaya başlar. Bu durumda Balık evde kara kara düşünmeye yönelir. Zor bir ilişki ve başarısız bir evlilik olur.

BALIK ile BAŞAK : Aşırı şefkatli Balık, duygularını belli etmeyen Başak'tan istediği doyumu alamaz. Başak, Balık'ın yüksek dozdaki cinsel taleplerine karşılık vermeyi reddeder ve eleştirmeye ve riyakar davranmaya başlar. Başka sorunlar da vardır. Çıkarcı ve mantıklı Başak, Balık'ın pahalı zevklerinden ve duygusal çalkantılarından rahatsız olur. Başak planlar yaparken, Balık o anın tadını çıkarmaya çalışacaktır. Kavga dolu bir ilişki ve tatsız bir evlilik.

BALIK ile TERAZİ : Onları birbirlerine bağlayacak tek şey fiziksel ilişkileridir. Bu konu da iyi gitmezse, aralarında hiçbir şey kalmayacaktır. Terazi Balık'ın istediği türde bir baskınlık kuramaz. İkisi de lükse düşkündürler fakat ikisi de ona ulaşmak için çalışmaktan hoşlanmazlar. Kopuk bir ilişki ; evlilik daha bile kötü olabilir.

BALIK ile AKREP : Derin ve tatmin edici bir cinsel beraberlik olacaktır. Sevgili olarak tam birbirlerine göredirler. Akrep'in gücü Balık'ın ihtiyaç duyduğu korunma ve desteği sağlayacaktır. Balık, akrep'in kıskançlığını kışkırtacak şeyler yapmayacak ve sahiplenmeyi sevgi gösterisi olarak algılayacaktır -zaten de öyledir. Kısa sürede olabildiğince mutlu bir beraberlik kurarlar. Mükemmel bir çift.

BALIK ile YAY : Erotik konuşmalar yapacakları zamanlar olacaktır ama Yay bağımsız ve maceraperesttir. Balık bu yüzden ona daha çok bağlanacak ve duygusallaşacaktır. Başkalarına yönelmek isteyen Yay için, Balık'ın cinsel oburluğu yalnızca can sıkıcıdır. İlişkileri başladığı hızla sona erecektir. Evlilik ise tam bir felaket olur.

BALIK ile OĞLAK : Cinsel yönden iyi bir çift. Küçük anlaşmazlıklar ve sorunlar olabilir ama çözüm bulmakta zorlanmayacaklardır. Güçlü ve baskın Oğlak, Balık'ın arzulanmayı hissetmesini sağlamayı bilir. Balık da, Oğlak'ın tekdüze hayatına duygusal bir renk katar. Farkları birbirlerini bütünleyici niteliktedir. İyi bir ilişki ve iyi bir evlilik olacağı kesin.

BALIK ile KOVA : Bir süre için birbirlerine cinsel heyecan verebilirler çünkü her ikisi de yaratıcıdırlar. Ama ben merkezci ve öznel Balık'ın , dışa dönük , sosyal Kova ile pek az ortak noktası vardır. Bağımsız ve tutarlı Kova, Balık'ı övmek ve ona güvence vermek için fazla çaba harcamayacaktır. Kova sorunları mantık yoluyla çözmeye çalışır, Balık ise duygularıyla. Her yönüyle sorunlu bir ilişki.

BALIK ile BALIK : Aynı duyguları paylaştıkları için, birbirlerinin cinsel ihtiyaçlarını çok iyi anlarlar. Eğer sorunlarını fiziksel uygunlukları sayesinde çözebilirlerse, Zodyak'ta ki en iyi ilişkilerden biri bu olabilir. Gene de, bu duygusal çift kısa sürede birbirinin birikimini tüketebilir. Güçlü, baskın biri tarafından yönetilmezlerse, yanlış yönlere gideceklerdir. Çok şehvetli bir ilişki ; ama evlilik cinsel yetersizliklerini sona erdirecek, hatta isteksizliğe yol açacaktır.


Alıntı.
__________________
Are you really here or am I dreaming?
I can't tell dreams from truth
For it's been so long since I have seen you
I can hardly remember your face anymore

When I get really lonely and the distance causes only silence
I think of you smiling with pride in your eyes a lover that sighs


IF YOU WANT ME, SATISFY ME...
IF YOU WANT ME, SATISFY ME...Kimseye benzemiyor gibisin. Yokluğun hepsinden ağır.

Hiç birine benzemedi ayrılığın. Niye benzesin ki ? Hepsinden çok sevilmedin mi.


~Claire isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usBookmark Post in TechnoratiFurl this Post!
Alıntı ile Cevapla

Alt 01 Şubat 2011, 03:18   #6 (permalink)
* Shouldn't exist !
 
~Claire - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Üyelik tarihi: 03 Ağustos 2010
Nerden: Antalya
Mesajlar: 18.120
Tesekkür: 1.660
3.932
Tecrübe Puanı: 421
~Claire has a reputation beyond repute~Claire has a reputation beyond repute~Claire has a reputation beyond repute~Claire has a reputation beyond repute~Claire has a reputation beyond repute~Claire has a reputation beyond repute~Claire has a reputation beyond repute~Claire has a reputation beyond repute~Claire has a reputation beyond repute~Claire has a reputation beyond repute~Claire has a reputation beyond repute
~Claire - MSN üzeri Mesaj gönder
Standart

Balık Burcu ve Sağlık


Balık burcu ayakları yönetir. Birazcık sıkan bir ayakkabı bile Balıkları hasta edebilir. Uyuşturucu maddelere dayanıksızdırlar. Bu yüzden ilaçlara karşı hassastırlar. Balık burcu yükselen kişilerin fiziksel yapıları: Doğum haritasında Balık burcu yükselen kişiler genellikle kısa boylu ya da orta boylu olurlar.

Bedenleri tıknaz, kol ve bacakları kısadır. Soluk tenli, açık kahve rengi saçlı, uykulu gibi mahmur gözlüdürler. Sağlıksız ve güçsüz bir yapıları vardır. Ayakları büyük ve biçimsizdir. Balık'ların çift kişilikleri fiziksel yapılarında da değişikliklere neden olur. Genellikle zayıf olmalarına karşın çevrelerine kolay uyduklarından gerginliklere dayanıklı olurlar. Balık burcu ayakları ve sinir sistemini yönetir. Balıklar, ayaklarını üşütürlerse soğuk algınlığına yakalanırlar.

Hastalandıklarında iyileşmek için kendilerine özen gösterirler. Balık'ların kendilerine bakan yakın ve doktorlarına güven duymaları gerkir yoksa çok huysuz olurlar. Dolduruşa geldiklerinden kendilerine neyin yararlı olduğunu karar vermezler. Bazı Balık'lar ilaç, uyuşturucu madde ve alkole düşkün olur, bu yüzden de her hastalığa yakalanabilirler. Orta yaşlardan sonra şişmanlama olasılığına karşın spor yapmalarını öğütleriz.


Alıntı.
__________________
Are you really here or am I dreaming?
I can't tell dreams from truth
For it's been so long since I have seen you
I can hardly remember your face anymore

When I get really lonely and the distance causes only silence
I think of you smiling with pride in your eyes a lover that sighs


IF YOU WANT ME, SATISFY ME...
IF YOU WANT ME, SATISFY ME...Kimseye benzemiyor gibisin. Yokluğun hepsinden ağır.

Hiç birine benzemedi ayrılığın. Niye benzesin ki ? Hepsinden çok sevilmedin mi.


~Claire isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usBookmark Post in TechnoratiFurl this Post!
Alıntı ile Cevapla

Alt 01 Şubat 2011, 03:19   #7 (permalink)
* Shouldn't exist !
 
~Claire - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Üyelik tarihi: 03 Ağustos 2010
Nerden: Antalya
Mesajlar: 18.120
Tesekkür: 1.660
3.932
Tecrübe Puanı: 421
~Claire has a reputation beyond repute~Claire has a reputation beyond repute~Claire has a reputation beyond repute~Claire has a reputation beyond repute~Claire has a reputation beyond repute~Claire has a reputation beyond repute~Claire has a reputation beyond repute~Claire has a reputation beyond repute~Claire has a reputation beyond repute~Claire has a reputation beyond repute~Claire has a reputation beyond repute
~Claire - MSN üzeri Mesaj gönder
Standart

Balık Burcu Diyeti

Katı ve sıkıcı diyetler size göre değil. Yüksek proteinli, düşük yağ ve şeker içeren diyet uyguladığınız zaman kendinizi çok daha iyi hissedersiniz. Burcunuz ayaklar ile duyma, işitme, dokunma ve tatmayı temsil eder. Demir vücudunuzun başlıca ihtiyacıdır. Demir eksikliği, anemi ve düşük tansiyona sebep olur. Diyetlerinizde zengin demir içeren karaciğer, yağsız sığır eti, kuzu eti, yumurta sarısı, beyin, midye, ıspanak, soğan, arpa, marul, buğday ekmeği, kuru fasulye, elma, üzüm, limon, portakal, şeftali, hurma, kuru erik ve üzüm yer almalıdır. Maydanoz da bu listeye eklenebilir.

Balık burcu çok rahat kilo alabilen bir burçtur.bunun en önemli sebebi ise çikolata ve şekerlere olan düşkünlüğüdür.bu yüzden eğer dengeli bir kiloya sahip olmak isteniyorsa o zaman tatlılar da uygun ölçülerde yenmelidir.ama proteini alımına ağırlık vermelidirler.yoğurt,yumurta,beyaz et,peynir,süt bol bol tüketilebilir.ayrıca fındık,ceviz ve bademde de bol bol protein vardır.bunları sık sık tüketebilirsiniz.enerji ihtiyacınızı karşılamada en çok yararlanabileceğiniz doğal besin baldır.bal enerji verdiği kadar diğer aldığınız gıdaların emilimine de yararlı olacaktır.bol su içmeniz kilonuzu korumak için iyi bir önlemdir.ayrıca sevdiğiniz meyvelerden mutlaka sofranızda bulundurmalısınız.bol meyve tüketmek hem cildinizi güzelleştirecek hem de sağlığınızı koruyacaktır.fakat bu meyvelerin fazla şeker içermemesine dikkat etmelisiniz.

BALIK BURCU İÇİN 3 GÜNLÜK DİYET:

Bu diyeti uyguladığınız takdirde 3 günde 1.5 kilo verebilirsiniz.Diyet tekrarlanabilir.

1.GÜN: Kahvaltı: 1 bardak ılık suyun içine 1 kaşık bal ve 7-8 damla limon koyup aç karnına için, 1 dilim ekmek,1 dilim peynir,şekersiz çay veya kahve. Arada:3-4 kaşık yağsız yoğurt. Öğlen:Izgara tavuk ,yeşil salata. Arada:5-6 tane badem. Akşam:Izgara balık,limonlu salata. Arada:1 tane meyve

2.GÜN: Kahvaltı:1 kaşık bal karıştırılmış bir kase diyet yoğurt Arada:1 tane meyve. Öğlen:1 yumurta ile yağsız omlet,bol salata. Arada:5-6 tane fındık. Akşam:İstediğiniz bir çeşit haşlama yada ızgara yapılmış et, salata. Arada:1 kase çilek.

3.GÜN: Kahvaltı:1 bardak ballı süt,1 dilim diyet ekmek. Arada:1 kase diyet yoğurt. Öğlen:3 tane ızgara karides,limonlu salata. Arada:5-6 ceviz içi. Akşam:1 haşlanmış yumurta,1 dilim beyaz peynir,limonlu rendelenmiş havuç salatası. Arada:1 porsiyon meyve.


Alıntı.
__________________
Are you really here or am I dreaming?
I can't tell dreams from truth
For it's been so long since I have seen you
I can hardly remember your face anymore

When I get really lonely and the distance causes only silence
I think of you smiling with pride in your eyes a lover that sighs


IF YOU WANT ME, SATISFY ME...
IF YOU WANT ME, SATISFY ME...Kimseye benzemiyor gibisin. Yokluğun hepsinden ağır.

Hiç birine benzemedi ayrılığın. Niye benzesin ki ? Hepsinden çok sevilmedin mi.


~Claire isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usBookmark Post in TechnoratiFurl this Post!
Alıntı ile Cevapla

Alt 01 Şubat 2011, 03:21   #8 (permalink)
* Shouldn't exist !
 
~Claire - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Üyelik tarihi: 03 Ağustos 2010
Nerden: Antalya
Mesajlar: 18.120
Tesekkür: 1.660
3.932
Tecrübe Puanı: 421
~Claire has a reputation beyond repute~Claire has a reputation beyond repute~Claire has a reputation beyond repute~Claire has a reputation beyond repute~Claire has a reputation beyond repute~Claire has a reputation beyond repute~Claire has a reputation beyond repute~Claire has a reputation beyond repute~Claire has a reputation beyond repute~Claire has a reputation beyond repute~Claire has a reputation beyond repute
~Claire - MSN üzeri Mesaj gönder
Standart

Balık Burcu Güzellik ve Moda


Güzellik:

Balıklar zamanlarının çoğunu aşk ve mutluluk hayalleri ile geçirirler. Saçlarına örgü yapmaları ve küçük tokalar kullanmaları gerekli değildir. Değişken ve su grubu olan balık burçları için hayaller en önemli şeylerdir.

Çok esnek ve tabir uygunsa bukalemun benzeri biri oldukları ,dolayısı ile akıcı ve özenlidirler. Her balığın içinde hayatın gizemlerini anlamalarını, üretken hayal güçlerinin oluşmasını sağlayan sabit bir iyimserlik vardır.

Fiziksel güzellik söz konusu olduğunda, balık burcu alışılmışın dışında,bilinç altlarında risk alma dürtüleri bulunan ve dünyevi olmayan istekler sergileyen bir kişilik ortaya koyarlar. Bağımsızlıkçı ruhlarını sonuna kadar savunurlar. Konfora çok önem verirler, bu yüzden başkalarının ne dediği öenmli değildir.


Kendinizi şımartmak istediğinizde pedikürler yeterli olacaktır. Günlük bakımları sırasında Balık burcu insanlarının ayaklarına gerekli özeni göstermeyebilirler.
Hafif yapılmış makyajlar sizi romantik bir havaya sokar. Güzelliğiniz açık yürekliliğinizden sempatik doğanızdan ve hissettiklerinizi söyleyişinizden gelir.


Moda:


Balık rahat ve kolay giyilebilen şeyleri sever. Evde genellikle cıplak ayaklıdır, bol ve uzun etekler tercihidir. Giysileri radikal olmayıp topluma uygundur. Çıplaklık konusunda yoldan şaşmadan herkesin alışveriş ettiği mağazaları ercih eder. Rahatlık balıklar için önemli olduğu için evde bütün gün bornozla dolaşabilirler.

Esneksiniz. Pahalı bir kıyafet alır ve onu istediğiniz şekilde giyebilirseniz kişiliğinizi tamemen ortaya koymuş olursunuz. Bir sürü ayakkabı almayı ve bunları insanları göstermeyi çok seviyorsunuz. Oysa ayak parmaklarınız bu durumdan oldukça şikayetçi.

Aytaşları ile vücüdunuzu süslediğinizde hoş bir hale gelirsiniz. Gerdanlık yada kolye, halhal, özellikle ilginç bilezikler kişiliğinize en uygun takıları oluşturuyor ve size fantastik bir hava veriyor. Örgülü uzun saçlar uzun süre kendinize zaman ayırmanızın mumkun olmadığı durumlarda saçlarınız için en uygun biçimdir. Her nerede yada nasıl olursanız olun ortama uyum sağlayacağınız için kıyafetleriniz çok fazla problem olmayacaktır.Alıntı.
__________________
Are you really here or am I dreaming?
I can't tell dreams from truth
For it's been so long since I have seen you
I can hardly remember your face anymore

When I get really lonely and the distance causes only silence
I think of you smiling with pride in your eyes a lover that sighs


IF YOU WANT ME, SATISFY ME...
IF YOU WANT ME, SATISFY ME...Kimseye benzemiyor gibisin. Yokluğun hepsinden ağır.

Hiç birine benzemedi ayrılığın. Niye benzesin ki ? Hepsinden çok sevilmedin mi.


~Claire isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usBookmark Post in TechnoratiFurl this Post!
Alıntı ile Cevapla

Alt 01 Şubat 2011, 03:22   #9 (permalink)
* Shouldn't exist !
 
~Claire - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Üyelik tarihi: 03 Ağustos 2010
Nerden: Antalya
Mesajlar: 18.120
Tesekkür: 1.660
3.932
Tecrübe Puanı: 421
~Claire has a reputation beyond repute~Claire has a reputation beyond repute~Claire has a reputation beyond repute~Claire has a reputation beyond repute~Claire has a reputation beyond repute~Claire has a reputation beyond repute~Claire has a reputation beyond repute~Claire has a reputation beyond repute~Claire has a reputation beyond repute~Claire has a reputation beyond repute~Claire has a reputation beyond repute
~Claire - MSN üzeri Mesaj gönder
Standart

Balık Burcu Ünlüleri- Albert Einstein (14 Mart 1879)
- George Washington (22 Şubat 1732)
- Mikhail S. Gorbaçov (2 Mart 1931)
- Ornella Mutti (9 Mart 1955)
- Prens Albert (14 Mart 1958)
- Antonio Vivaldi
- John Bon Jovi (2 Mart 1962)
- Nicholas Copernicus (28 Şubat 1473)
- Frederic Chopin
- Victor Hugo (26 Şubat 1802)
- John Steinbeck (27 Şubat 1902)
- Michelangelo(15 Mart 1475)
- Sharon Stone (10 Mart 1958)
- Edgar Cayce (18 Mart 1877)
- Bruce Willis (18 Mart 1955)
- Kurt Cobain (20 Şubat 1967)
- Elizabeth Taylor (27 Şubat 1932)
- Alexander Graham Bell (3 Mart 1847)
- Liza May Minelli (12 Mart 1946)
- P.Auguste Renoir (25 Şubat 1841)
- Beyazıt Öztürk (Beyaz)


Alıntı.
__________________
Are you really here or am I dreaming?
I can't tell dreams from truth
For it's been so long since I have seen you
I can hardly remember your face anymore

When I get really lonely and the distance causes only silence
I think of you smiling with pride in your eyes a lover that sighs


IF YOU WANT ME, SATISFY ME...
IF YOU WANT ME, SATISFY ME...Kimseye benzemiyor gibisin. Yokluğun hepsinden ağır.

Hiç birine benzemedi ayrılığın. Niye benzesin ki ? Hepsinden çok sevilmedin mi.


~Claire isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usBookmark Post in TechnoratiFurl this Post!
Alıntı ile Cevapla

Alt 01 Şubat 2011, 03:23   #10 (permalink)
* Shouldn't exist !
 
~Claire - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Üyelik tarihi: 03 Ağustos 2010
Nerden: Antalya
Mesajlar: 18.120
Tesekkür: 1.660
3.932
Tecrübe Puanı: 421
~Claire has a reputation beyond repute~Claire has a reputation beyond repute~Claire has a reputation beyond repute~Claire has a reputation beyond repute~Claire has a reputation beyond repute~Claire has a reputation beyond repute~Claire has a reputation beyond repute~Claire has a reputation beyond repute~Claire has a reputation beyond repute~Claire has a reputation beyond repute~Claire has a reputation beyond repute
~Claire - MSN üzeri Mesaj gönder
Standart

Balık Burcu İş Hayatı ve Analizi


Su grubunun üçüncü burcu: Nazik, çekingen, kibar, hassas, şanssız, kararsız.

Yönetici yıldızı: Neptün

Etkisi altındaki ülkeler: Portekiz, Sudan

Etkisi altındaki şehirler: İskenderiye, Seville

KİŞİLİK ÖZELLİKLERİ: Tüm burçların içinde Balık en hassası, dış etkilere en duyarlısıdır. Bu nedenle kişiliğinin tanımlanması da en zor olanıdır. Sembolü birbirine bağlı ama bir diğerini zıt yönlere çeken iki Balıktır. Bu onun çift kişiliğini, kararsız huyunu anlatır. Merhametli, sempatik ve şefkatlidir. Kadere inanır.

BALIK VE MESLEKLER: Genel olarak Balık, her türlü rekabet ve yarışmadan kaçar. Deniz, müzik, yazmak, daha doğrusu baskı altında kalmadan yaratıcılığını kullanabileceği her iş ilgisini çeker. Harika bir şair, aktör ve rüya yorumcusu olabilir. Hasta ve muhtaç insanlarla, hayvanlarla ilgilenme duygusu vardır ve deniz, din veya sosyal hizmet görevlerinde çalışabilirler.

BALIK PATRON: Bazıları onu, sorunları ne kadar büyük olursa olsun herkesin yardımına koşan harika bir insan diye tanımlarken, bazıları da onun nevrotik, aklı karışık, kalın kafalı bir adam olduğunu söyler İş görenlerin pek çoğu da aslında bu kişinin gönlünde yatan işi yapmadığını söyleyecektir.

BALIK ÇALIŞANI: Balık kendisine bir kahramanmış gibi tapınılmasını ister. Bu nedenle Balık ancak saygı duyduğu bir insan için çalışır. Balık şöhret peşinde koşmasa da artistik yönü çok güçlü olduğundan herhangi bir sanat dalında buna ulaşırlar.


Gelişmiş bir Balık insanı ile karşılaşacak kadar şanslı iseniz iyi bir iş ortağınız olacak demektir. Burçlar kuşağında bu denli sevimli, hoşgörülü ama aynı zamanda düşçü, kolay etkilenen ve kararsız bir kişi daha çıkmaz! Ortağınız gelişmiş tiplerden ise büyük sezgi gücünün yardımıyla yerinde kararlar verebilir.

Ancak onu karar vermeye zorlarsanız kendisini dağıtır. O karar verme zamanını kendisi ayarlamak isteyeceği için sabırlı olmanız gerekecektir. Karşınızda çalışkan bir ortak değil, uyuklayan bir kişi bulabilirsiniz. İş konularında sıkıldığınızda dertlerinizi paylaşmaya yanaşmaz, kaçar. Kendine olan güvensizliğini kabul edebilirseniz, ortaklığınız daha başarılı olabilir. Balık ortağınız işler yolunda gitmezse endişelenir. Para konularını sizin ele almanız gerekebilir; çünkü dikkatsizce aşırı harcamalarda bulunabilir. Gereksinimi olan kişilere paranızı verebilir ve kolayca aldatılabilir.

Paranızı çalmaz ama çarçur eder. Zaman zaman son kuruşuna dek hesaplasa da birden tümünü harcayabilir. Yaradılışınızı iyi kavradığı için yapmayacağınız şeyleri sizden beklemez. Sorumluluk üstlenmek yerine geri planda çalışmayı yeğ tutar. Balık ortağınız dengeli atılgan bir kişi ile çalışmak gereğini duyar. İşler ters gittiğinde sizi suçlamaz. Yanınızda yer alarak başkalarının sizi suçlamalarına izin vermez. Dürüst ve hareketli iseniz işinizi kolaylaştırmak için elinden geleni yapacaktır. Gerçekte Balıklar biraz tembel olurlar. Onu harekete geçirebilmek için heyecanlandırmanız gerekecektir. İşçileriniz onun ince davranışlarını çok severler.

Disiplin kurmak gerektiği durumlarda çok yumuşak davranacaktır; ama onu sevdikleri için işçileriniz gene iyi çalışacaklardır. Girişken değilse de sosyal yönü güçlüdür. Örneğin bir iş toplantısına giderken, işle ilgili evrakı unutup unutmadığına dikkat etmelisiniz. Sözleşme yapmakta hünerli değildir. Sabit düşünceli kimselerle anlaşamaz, huysuzlaşır. Beğenmediği insanlarla çalışmak gerektiğinde somurtarak ve hoşnutsuzluğunu belli eder.
Baskıya hiç gelemez. Ortağı olarak bu dengeyi kurabilirseniz başarılı olabilirsinizİŞ ALANINDAKİ İLİŞKİLERİ:


BALIK - KOÇ ORTAKLIĞI:
Çok tuhaftır; başarılı bir takım oluşturacaklardır. Balık kararsız bir tiptir ama Koç yeteri kadar pozitif bir kişi olduğundan bu keyifsiz görevi Balık ın yerine yüklenmekten mutlu olacaktır. Koç ile işbirliği yapmak isteyen Balık onun kişilik özelliklerini göz önünde bulundurmalıdır. Gerçek bir Koç enerjik, hevesli ve girişimcidir. Zayıf yönü, sabırsızlığı ve atak davranışlarıdır. Ortaklık denemeye değer.

BALIK - BOĞA ORTAKLIĞI:
Boğa çok dobra bir insandır; Balık gibi karmaşık bir insanı ne anlayabilir ne de kabul edebilir. Eğer Balığın, Boğa ile işbirliği gerçekten gerekliyse kişilik özelliklerinin kısa bir özeti yararlı olabilir. Gerçek bir Boğa sistemli ve kararlı bir kişidir. Zayıf yönü ise inatçılığı ve sabit fikirliliğidir. Sanatla, bahçeyle, tarihle ilgilenir. Ortaklık denemeye değer.

BALIK - İKİZLER ORTAKLIĞI:
Bu iki kişinin nasıl ortak olmaya karar verdiklerini öğrenmek çok ilginç olacaktır, çünkü her ikisi de burçları nedeniyle karar verme yeteneğinden yoksundur. Eğer Balık bir İkizlerle işbirliği yapacaksa onun kişilik özelliklerini bilmesinde yarar vardır. Gerçek İkizler entelektüel, güzel konuşan, eli her işe yatkın bir kişidir. Zayıf yönü yerinde duramaz huyu ve dikkatini bir işe verememesidir. İlgi alanı çok geniştir. Ortaklık zararlıdır.

BALIK - YENGEÇ ORTAKLIĞI:
Bu, su grubu iki kişinin çok mükemmel bir birleşimidir. Birlikte büyürler, gelişip Yayılırlar ve şansları da yaver giderse çok başarılı olurlar. Tipik bir Yengeç akıllı, hayal gücü fazla, evcimen ve inatçı bir kişidir. Zayıf yönü ise kendine acıması ve kuruntu hastalığına sahip olmasıdır. İlgisini ailesine, denize, bahçe ile uğraşmaya yöneltmiştir. Ortaklık faydalıdır.

BALIK - ASLAN ORTAKLIĞI:
Kişiliklerin talihsiz bir birlikteliği : Ateş (Aslan) ile suyun (Balık) birleşiminden buhardan başka ne elde edilebilir? Kişilik özellikleri, tipik bir Aslan sıcakkanlı, cömert ve iyimser bir kişidir. Zayıf yönleri ise kibirli davranışları ve pratik bir insan olmayışıdır. Çok gururludur, aşırı hassas bir egosu vardır. Lüks ve güzel şeyler almaya bayılır. Ortaklık zararlıdır.

BALIK - BAŞAK ORTAKLIĞI:
Başağın kişilik özelliklerinin kısa bir özeti Balığa son derece yararlı olabilir. Tipik bir Başak çıkarcı, eleştirel ve sistemli bir kişidir. Kuruntu hastalığı vardır ve sevimsizdir. Beden sağlığı, genel sağlık ve hijyenle ilgilenir, bazen de kendini tamamen işine verir. Ortaklık denemeye değer.

BALIK - TERAZİ ORTAKLIĞI:
Bu ortaklık çevredekiler için oldukça eğlendirici olsa da taraflar için hayal kırıklığı olabilir. Her ikisi de karar vermekte zorlanan kişilerdir. Eğer işbirliğinde kararlıysa Balık Terazi nin güzellik ve armoniye aşık, adil, büyüleyici ve diplomat bir kişi olduğunu anımsamalıdır. Zayıf yönleri ise kararsızlığı, tembelliği ve yaşamının her an yeni bir aşkla sarsılmasıdır. Sanat ve güzelliğin her şekli, özellikle kadınlar ilgisini çeker. Ortaklık risklidir.

BALIK - AKREP ORTAKLIĞI:
Bu su karışımından gerçek bir met dalgası oluşabilir. Akrep le ortaklık kuracak Balık, onun kişilik özellikleriyle iyice donanmalıdır. Çekici, ihtiraslı, kararlı ve güce aşık bir kişidir. Zayıf yönü ise her konuda aşırılığa kaçmasıdır. Neyi sevip neyi sevmediği konusunda da kesin ve kalıcı fikirleri vardır. Deniz sporlarını, bazen de futbolu sever. Seksüel gücünün yüksekliği nedeniyle karşı cinsle çok derin ilişkiler kurar. Ortaklık faydalıdır.

BALIK - YAY ORTAKLIĞI:
İyimser Yay,karamsar Balığın bazı durumlarda içindeki ateşi söndürdüğünü hissedecektir. Yay ile ortak olmayı düşünen Balık, onun kişilik özelliklerini göz önünde bulundurmalıdır. Tipik bir Yay girişimci, şanslı, iyimser, özgürlüğe düşkün bir kişidir. Fakat sabırsız ve atak davranışları nedeniyle çok zor durumlarda kalabilir. Özel yaşamında da meydan okumayı sevdiğinden spor ve karşı cinsle ilgilenir. Ortaklık zararlıdır.

BALIK - OĞLAK ORTAKLIĞI:
Her ikisi de yaşama karamsar ve asık bir yüzle bakarlar. Oğlak kararlı ve emelleri olan bir kişidir, ama her şeye çabucak ulaşmayı beklemez. Zayıf yönü karamsarlığıdır. İlgi alanı çok kısıtlıdır. İş bütün gününü aldığından geceleri müzik dinler, kitap okur. Ortaklık faydalıdır.

BALIK - KOVA ORTAKLIĞI:
Eğer Balık Kova ile işbirliği yapmakta kararlıysa, kişilik özelliklerini göz önünde tutmalıdır. Tipik bir Kova, hümanisttir, ilericidir, iyi kalpli ve idealisttir. Başkalarına yardım elini uzatmaktan hoşlanır ama yalnız kendi kararlarına güvenir. Ortaklık denemeye değer.

BALIK - BALIK ORTAKLIĞI:
Bu bir başka su ortaklığıdır. Balık kişilerinin bolluğu şirketin yaratıcılık sellerine kapılacağı anlamına gelir. Ortaklık faydalıdır.


Alıntı.
__________________
Are you really here or am I dreaming?
I can't tell dreams from truth
For it's been so long since I have seen you
I can hardly remember your face anymore

When I get really lonely and the distance causes only silence
I think of you smiling with pride in your eyes a lover that sighs


IF YOU WANT ME, SATISFY ME...
IF YOU WANT ME, SATISFY ME...Kimseye benzemiyor gibisin. Yokluğun hepsinden ağır.

Hiç birine benzemedi ayrılığın. Niye benzesin ki ? Hepsinden çok sevilmedin mi.


~Claire isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usBookmark Post in TechnoratiFurl this Post!
Alıntı ile Cevapla

Cevapla

Etiketler
balık, balık burcu, balık burcu 2011, balık burcu cinsellik ve sex analizi, balık burcu diyeti, balık burcu erkeği, balık burcu genel Özellikleri, balık burcu günlük fal, balık burcu güzellik ve moda, balık burcu hakkında herşey, balık burcu kadını, balık burcu ve sağlık, balık burcu Ünlüleri, balık burcu İş hayatı ve analizi, balık burcu özellikleri, balık burcunun aşk hayatı, balık burcunun özellikleri, balık erkeğinin Özellikleri, balık kadının Özellikleri, burçlar, burçlar hakkında herşey, burcu, günlük burç yorumları, hakkında, herşey

Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are AçıkTüm Zamanlar GMT +3 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 11:47.


Powered by vBulletin® Version 3.8.6
Copyright ©2000 - 2015, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.0
Forumla+
güzel sözler - Aşk Sözleri - şarkı sözleri