Neden Hayal Kurarız - Hayal Kurmak
Forumla.Net Forum - Biz Bir Aileyiz  

Go Back   Forumla.Net Forum - Biz Bir Aileyiz > Forumla Eğlence > Ortaya Karışık > Bunları Biliyor Musunuz ?

Rating , 9,5 out of 10 based on 122 ratings
Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 19 Mayıs 2011, 18:04   #1 (permalink)
Kayıtlı Üye
 
Donnie Yen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Üyelik tarihi: 18 Mayıs 2011
Nerden: Aşıkların Diyarı
Mesajlar: 1.047
Tesekkür: 59
133
Tecrübe Puanı: 19
Donnie Yen has much to be proud ofDonnie Yen has much to be proud ofDonnie Yen has much to be proud ofDonnie Yen has much to be proud ofDonnie Yen has much to be proud ofDonnie Yen has much to be proud ofDonnie Yen has much to be proud ofDonnie Yen has much to be proud ofDonnie Yen has much to be proud ofDonnie Yen has much to be proud of
Standart Neden Hayal Kurarız - Hayal Kurmak

Neden Hayal Kurarız - Hayal Kurmak

Herkes hayal kurar. Hayal kurmanın yeri, zamanı, sınırı olmaz.
Arkadaşınız büyük bir heyecan içinde size kurduğu hayalleri ve bunları nasıl gerçekleştireceğini anlatmaya başlar. Siz bu yüreği coşku ve umut dolu arkadaşınızı dinlerken içinizden onun haline üzülürsünüz. Çünkü arkadaşınız gerçekleşemeyeceğine inandığınız hayallerin peşindedir. Ya da siz öyle düşünürsünüz…
Devamlı olarak kurdukları hayalleri yakın çevrelerindeki kişilere anlatanlara biraz da ‘palavracı’ gözüyle bakılır ve onların olmayacak işleri olduracakmış gibi davranmaları yadırganır. Ama siz siz olun, sakın böyle yanlış bir yargıya varmayın. Hayal kurmanın sınırı olmaz. Dahası hayalleri gerçeğe dönüştürmek de kişilerin o hayale ne derece inandığına ve ona kavuşmak için her fedakarlığı göze alıp almayacağına bağlıdır.


Çocukluk hayalleriyle başlayın
Hayalleri gerçeğe dönüştürmenin belli bir formülü var mı? Kesin bir formülden sözedemeyiz. Fakat hayallerin gerçeklere dönüşmelerini sağlamak uğruna bazı yöntemlere baş vurabiliriz. Bu yöntemler sizi hayallerinize daha sıkı sarılıp, onları gerçekleştirmenin yollarını bulmanıza yardım edebilir. Ünlü psikolog ve yazar Barbara Sheer, hayalleri gerçekleştirmek konusunda şöyle bir fikir ileri sürüyor: ‘‘Eğer şimdi harekete geçmezseniz, çok geç kalmış olursunuz.’’
Barbara Sheer’i dinleyin ve hemen şimdi işe koyulun. Önce geçmişinizin önemli olaylarını gözlerinizin önünde canlandırın. Çocukluğunuzdan bugüne kadar ne hayaller kurmuştunuz? Bunların bir listesini yapın ve gerçekleştirebildiklerinizi (eğer varsa) işaretleyin. Eski günleri anarken, kendinizi hayal dünyasında bulacaksınız.
Geçmişle hesaplaşmayı tamamladıktan sonra bugünün değerlendirmesine başlayın. Gelecekte neler yapmak istediğinizi not edin. İçinizden bir ses, ‘‘Bunlar boş hayaller, budalalık ediyorsun’’ diye sizi uyarsa bile o sesi duymazlıktan gelin. Hayallerinizi sıraladıktan sonra bunların arasından sizi en fazla heyecanlandırıp heveslendireni seçin. Artık bu hayalinizi gerçekleştirmek için kolları sıvamanın zamanı gelmiş demektir.
Hayallerle haşır neşir olurken, bir sıralama yapın. Önce gerçekleşmesi kolay olan ve diğerlerine oranla basit sayılabilen hayalleri gündeme getirin. Birinci adımı attıktan sonra sıra ikinciye gelecek. Bu şekilde hayal gerçekleştirme operasyonunu geliştirin.
Bu arada çevrenizde, iş yerinizde tanıdığınız kişiler arasında hayallerini gerçekleştirip başarıya ulaşmış kişilerle görüşün. İnsanlar, doğalarının gereği başarılarını başkalarına anlatmaktan zevk alırlar. Bu başarı öyküleri, size ilham kaynağı olacaktır.
Bazı konularda bilginizin yetersiz olması da sizi umutsuzluğa düşürmesin. Bilmediklerinizi öğrenmenin bir yolunu mutlaka bulabilirsiniz. Bu biraz zaman alsa da hedefe ulaşmak uğruna biraz daha beklemeyi göze alabilirsiniz.
Eğer bir hayalinizi gerçekleştirmeniz iyice imkansız görünüyorsa, o hayale yakın olan bir konuya eğilin. Örneğin diyelim ki, çocukken veteriner olmayı isterdiniz. Ama sonunda kendinize çok farklı bir meslek seçtiniz. Hayvanlarla ilgilenmek en büyük hayalinizdi. O halde neden boş zamanlarınızda hayvanlarla ilgilenmiyorsunuz? Ev hayvanlarının bakımı hakkında yazılmış kitapları, makaleleri okumak size çok şey kazandırabilir.
__________________
Benimle İleşitime Geçmek İçin;

Approx@forumla.net


İyi Forumla'malar

Arkadaşlar Ben Approx


Düşenin Dostu Olmaz Bunu Böle Bilin
Donnie Yen isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usBookmark Post in TechnoratiFurl this Post!
Alıntı ile Cevapla

sponsor

Powered by vBulletin® Version 3.8.6
Copyright ©2000 - 2015, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.0
Forumla+
güzel sözler - Aşk Sözleri - şarkı sözleri